Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Rigid hymenális gyűrű"...

"Rigid hymenális gyűrű" mennyire baj?

Figyelt kérdés

Szóval megvolt az első nőgyógyászati vizsgálatom (problémáim voltak a menstruációmmal, így kénytelen voltam elmenni). Szűz vagyok, és a doki csak végbélen keresztül tudott megvizsgálni. Az ambuláns lapomon pedig többek között ez áll: "rigid hymenális gyűrű" Tudom, hogy ez alatt a szűzhártyát kell érteni, na de ez a rigid normális dolog? Elméletileg én úgy tudom, a szűzhártyának nyúlékonynak kell lennie.

Okozhat ez gondot szerintetek (azon kívül, hogy jobban fájhat az első alkalom) ha szexre kerül a sor? Tampont nem használok, nem tudom ez mennyiben befolyásolja ezt a "ridigséget"....


18/L


2011. márc. 28. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha komoly problémát jelentene, akkor mondta volna az orvos. (De egyébként miért nem kérdeztél rá?:D).
2011. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor ott voltam nem emlékszem, hogy említette volna, csak a papíron utólag láttam most meg.
2011. márc. 28. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Meglehetősen fájni fog az első szex, és sérülés várható. Ez a szűzhártya egyfajta fejlődési rendellenessége, így nem értem, miért nem mondott a doki semmit.
2011. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt a sérülést hogyan képzeljem? Mivel a barátommal mostanságra tervezzük az első alkalmat, jó lenne tudni hogyan készüljek...
2011. márc. 28. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első szex előtt menj vissza a nődokihoz (vagy másikhoz) a papirusszal, amit kaptál, és kérdezz rá a dologra. Nem kéne, hogy rossz élmény legyen az első. Doki segíthet érzéstelenítő + bemetszés kombinációval, és máris nem lesz semmi baj.
2011. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jajj istenem, hogy nálam mindennek ilyen bonyolultnak kell lennie :(

Ez a bemetszés gondolom kemény ezresekbe fog nekem kerülni.

2011. márc. 28. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmibe sem kerül, ha nem magánrendelésre mész. De ezt nem tudom biztosra mondani. Én a helyedben mennék, mert nálad sajna kicsit bonyolultabb a helyzet, és ha nem lenne az, akkor is izgulnál egy pöttyet az első előtt, így meg gondolom pláne.
2011. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!