Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatt miért romlanak...

Terhesség alatt miért romlanak a fogak? és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kalciumhiány
2011. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért romlanak a fogak, mert a kisbaba fejlődéséhez a szervezet az anyától vonja el a szükséges "anyagokat". Az orvos tud javasolni megfelelő étrendkiegészítőt.
2011. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
igen a baba az anyától veszi el a kalciumot a csontjaihoz.Ilyenkor a kismamának pótolni kell.Banán,tej,olajos magvak,de a patikában kérdezz rá,ők jobban tudják.
2011. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A baba elvonja, ami szükséges számára. Két szervezetet kell táplálni, és a fogakhoz tényleg kálciumra van szükség elsősorban (és a kálcium mellé magnéziumra, meg omega3-ra, hogy segítse a felszívódását).
2011. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
2011. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még a mai napig vitatkoznak azon,hogy valóban a terhességtől gyorsabban romlanak-e a fogak.Vannak olyan feltételezések,hogy egészséges fogból nem vonja el a gyerek a calciumot.

Nekem már három fogorvos mondta,hogy nem vonja el a gyerek a calciumot hanem megváltozik a száj ph értéke és könnyebben megtelepszenek a bacik a szájban amit megfelelő szájápolással meglehet oldani.Sokan terhesen mennek el fogorvoshoz és máskor nem vagy akkor sem mert félnek attól,hogy nem kapnak érzéstelenítőt.Sok nőnek terhesen derülnek ki problémái mert akkor elküldik a dokihoz de lehet már terhesség eltt is voltak gondjai.

Erről lehet vitatkozni.Két tábor van:

1.Gyorsabban romlik a fog

2.nem romlik gyorsabban csak ráfogják mint egyebeket

Ez részben genetikai másrészt függ attól is,hogy a terhesség előtt milyen volt a fogazat.

Én sok nővel találkozok akinek megvan az összes foga és normális 3 gyerek mellett is.

Nekem is két gyermekem van és egyik terhesség alatt sem volt rossz fogam és szoptatás alatt sem.Ja de volt egy gyökérkezelésem mikor féléves volt a pici de az azért mert rosszul volt betömve egy fogam és tovább romlott.Ez akkor is megtörténik ha nem szülök gyereket.Amikor még nem voltam terhes akkor volt lyukas,fogköves fogam.Akkor most mi igaz?Kinél?

2011. ápr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!