Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a magán nőgyógyászomhoz...

Ha a magán nőgyógyászomhoz megyek fogamzásgátló gyógyszert íratni, akkor kér tőlem pénzt? Csak a recept kell.

Figyelt kérdés

Természetesen nem először megyek, elfog fogyni a gyógyszerem, és újat kell íratni.Viszont még csak három hónapja szedem, tehát még csak egyszer írattam fel, természetesen minden előzetes vizsgálaton átesve.Viszont azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ezért fizetni-e kell, ha meg sem vizsgál, csak felírja.

Illetve azt hallottam, hogy van olyan fogamzásgátló, amit a háziorvos is kiír.Ismerősöm mondta (hogy neki így szokták, természetesen már jó ideje szedi, nem csak hasra ütés szerűen szed valamit)Remélem nem értitek félre mit akarok kérdezni.

Szóval, hogy most nekem akkor kell kérnem előre időpontot egy héttel a nőgyógyászhoz, csak azért, hogy receptet írassak, és kell -e fizetni érte, vagy ha ezt megbeszélem a háziorvosommal ő is kiírja-e nekem a bogyót, megmutatom az előzetes papírjaimat, stb.

Köszi mindenkinek aki értelmesen válaszol :)


2011. ápr. 5. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A háziorvos is felírja, ha megmutatod a nőgyógyásznál kapott papírodat neki, amin rajta van, hogy tablettát szedsz és milyet. Én is mindig a háziorvossal íratom fel.
2011. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
felírja a háziorvos, a magándoki változó, hogy ezért mennyit kérne, az enyém az egykori 300 Ft-os vizitdíjat, de hallottam 500 és 1500 Ft-ról is másoktól.
2011. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Az a baj, hogy olyan konkrét papírom nincsen,hogy mit szedek, csak volt egy vetélésem, és azok a papírok vannak meg,amivel kórházban voltam,azzal voltam nőgyógyásznál is.Mást nem írt akkor sem, csak a receptet, meg a tablettám doboza van még, meg egy levél tabletta, az e hónapi:(

Ez így gáz? Felírná így is a háziorvosom ?Akkor nem kéne egy másik városba átutaznom, meg előre időpontot kérni 5 perc miatt.

2011. ápr. 5. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
én elmentem a háziorvoshoz és mondtam neki, hogy mit szedek. Semmit nem kérdezett, felírta. Még annyit sem, hogy voltam-e nőgyógyásznál vagy a barátnőmtől kaptam a gyógyszert. Egyébként voltam, de papírt én sem kaptam külön.
2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, igen, ez a kérdés merült fel bennem is, mert akkor ennyi erővel bárkiről lehetne feltételezni, hogy csak kölcsön kapta a gyógyszert mástól.Mondjuk jól ismerjük egymást az orvossal, szóval szerintem megpróbálom megbeszélni vele :)

Köszi mindenkinek, úgy látszik egy gonddal kevesebb :)

2011. ápr. 5. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!