Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan lehet megtudni van-e...

Honnan lehet megtudni van-e Candida-fertőzésem? A gyógyszertári gyorsteszt megbízható?

Figyelt kérdés

Biorezonanciás allergiavizsgálat során kiderült, hogy Candidám van, azonban a gyorsteszt nem mutatott ki ilyesmit. Most nem tudom, minek/kinek higgyek.

A biorezonanciás doktornő brutál adagnyi gombaölő tablettát írt fel, de nem merem bevenni így, hogy a gyorsteszt negatív lett.

Van ötletetek, hogy lehet másképp, konkrétabban megtudni, van e tényleg Candida-fertőzésem?


2011. ápr. 7. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra annyira hihetetlen, hogy egy DOKTORNŐ ilyen sarlatánságban vegyen részt, szégyen...melyik szervedben van candida? Candida-sepsis:ez jelenti azt, ha a candida a véráramodba bekerüve szisztémás fertőzést okozott.És ez olyan egyéneknél fordulhat elő, akiknek gyakorlatilag nincsen immunrendszerük, pl csontvelő-besugárzottak, AIDS-betegek, stb. Úgyhogy szerintem inkább egy gyorstesztnek higyj, bár én annak sem hinnék.
2011. ápr. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetgyógyász vagyok többek közt bioenergetikusi szakképzettséggel, és szégyenlem magam, amikor ilyeneket olvasok!

Nem akarom leszólni a biorezonanciás vizsgálatokat, mert papírra nyomtatva leírják, amit én csak a tenyeremmel érzek, és néha nehéz is szavakba foglalni azt.

A biorezonancia ennél sokkal konkrétabb.

De ettől függetlenül rengeteg olyan problémát kihoz, amire egy-egy embernek max.csak hajlama van, és az meg javítandó betegségnek állítja be, és ajánl rá 60-120.000Ft közötti gyógyterméket! Grr! >>:

De visszatérve a te diagnózisodhoz:

Mindenképp a gyógyszertári tesztnek higgy!

Valamennyi candida mindenkiben van, de a kóros mennyiséget a teszt kimutatta volna.

Ha tenni akarsz ellene -már csak megelőzésképp is- igyál egy kis alma gyümölcsteát fahéjjal,(vagy simán reszelt almát fahéjjal megszórva, mert az alma purin tartalma feltiszítja a beleidet, a fahéj, pedig megállítja benne a rothadásos folyamatokat) néha egyél egy kis fokhagymás pirítóst (kóros esetben a szénhidrát minden formája kerülendő!), vagy pucolj meg egy fej ananászt, és eszegessétek meg a családdal!

(Mennyibe került ez eddig?;))


Az allergiáid fajtáit biztos ismered.

Én ezekhez szoktam homeopátiás cseppet készíteni.

Ha érdekel konkrétabban a folyamat, leírhatom, de egyelőre ennyi talán elég hozzászólásként.

2011. ápr. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Candidád biztos van, mert minden egészséges ember rendelkezik vele születésétől kezdve csak az nem mindegy, hogy mennyi van belől!

Ezek a gépek a normál mennyiséget is kimutatják, szóval nem kell megijedni nem biztos hogy kórosan el van szaporodva!

Egyébként figyeld a tüneteidet, bár szerteágazóak lehetnek azért nagy valószinüséggel le lehet szűrni belőlük, hogy mi a helyzet mennyire is van elszaporodva. Minél jobban, annál rosszabbul vagy..

2011. ápr. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári teszt nem tudom mennyire megbizható én még olyat nem használtam, mindig tudtam anélkül is mikor van (túl sok) candidám.
2011. ápr. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú! Most egy kicsit megrökönyödtem. Őszintén szólva azért mentem a biorezonanciáshoz, mert ajánlották (felmerült az ételallergia gyanúja), és szándékosan nem "halandó" biorezonanciával foglalkozóhoz mentem, hanem olyanhoz, aki orvosnak mondja magát (diplomája kiakasztva a falra). Lényeges ételallergia nem jött ki (csupán egy fűszernövényre, amit egyébként is nagyon ritkán fogyasztok), viszont Candida-fertőzés igen. Akkora mennyiségű gyógyszert írt fel, hogy még a gyógyszerész is csodálkozott, s erre kértem inkább a gyorstesztet, ami otthon negatív lett.

Szóval nem tudom. Szkeptikus is vagyok, de lehetséges is, mert van néhány tünetem, amit akár a Candida is okozhat. Pl. tápanyag felszívódási problémák, gyakori nőgyógyászati fertőzés és meglehetősen erős kívánalom az édes ízek után.



Azzal egyébként tisztában vagyok, hogy Candida gomba jelenléte nem katasztrófa, csak ha túlszaporodik.


Szóval először szeretném megtudni, egyáltalán van-e fertőzésem. Ezt milyen más úton-módon tudhatom meg? S ha igen, akkor érdekelne a homeopátiás megoldás. :-)

2011. ápr. 7. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem menj el másik orvoshoz!!jobb ha többen látnak
2011. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!