Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy meg fog jönni?

Lehet hogy meg fog jönni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok! Hetek óta nagyon fáj alul a hasam, az ajkaim alatt egy nagy piros pattanás féle valami van, fáj a fejem, étvágytalan vagyok, és alig tudok figyelni órákon! Elképzelhető hogy meg fog jönni? 7.-es vagyok, Anyu 14 évesen ( 8.-ban ) menstruált először! Szerintetek nekem is meg fog jönni? Fájni fog?
2011. ápr. 8. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy megjön hamarosan, de szerintem ezek a "tünetek" nem feltétlen csak ezt jelzik. Kamaszodsz :)

Az, hogy fájni fog e, nem tudhatjuk. Anyukád faggasd ki, hogy neki mennyire fájt, fáj. Egyébként nekem az elején alig fájt, mostanság meg meghalok a fájdalomtól kb:S :D

2011. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy meg fog jönni és valószinű fájni fog a hasad első napokban,de szerintem az a pattanásszerű valami nem normális! Mondtad már Anyukádnak?
2011. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meg fog jönni, ez természetes dolog, mindenkinél változik, hogy hány éves korában jön meg, én is 7.-es voltam, de a tesómnak pl. 16 évesen jött meg. Nem kell megijedni. A biztonság kedvéért, mindig legyen nálad tisztasági, vagy intim betét, vagy ha tényleg meg fog jönni, akkor már reggel meg estére is tegyél be tisztasági betétet, hogy ne legyen olyan a bugyid. Ne ijedj meg, ha nem igazi vér piros a vérzésed, az első napon lehet barnás is. A menstruációs fájdalom is emberenként változik, mert például nekem is van, hogy jobban fáj, van, hogy nem, nem tudom, hogy ez mitől függ. Általában ha fáj, a 2. vagy a 3. napon szokott. Van aki nagyon görcsöl és csak fájdalomcsillapítóval bírja, és van aki semmi fájdalmat nem érez. Ha megjön, vezesd egy kis naptárba, vagy füzetbe, hogy lásd, hogy meddig van meg, és hogy hány nap telik el két menstruáció között. Ha nőgyógyászhoz mész, az lesz az első kérdése, hogy mikor menstruáltál utoljára, ezért érdemes vezetni. Ne ijedj meg, ha az esetleges mostani menstruációd után nem jön meg egyből a következő hónapban is, mert a fiataloknál, sőt még az idősebbeknél is előfordul a rendszertelen menstruáció. Sok sikert és gratula, hogy nagylány lettél! Ha van kérdésed még, akkor írj nyugodtan. Ja, és mindenképp mondd el anyukádnak, és sajna akkor nem mondtam el, csak később, de mint kiderült, a kidobott betéteket ő is észrevette, csak nem szólt.
2011. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A pattanást már mutattam Anyunak, de azt mondta nem tudja mi az! szerintetek elmenjünk orvoshoz? Vagy nem szükséges? ( nagyobb a pattanástól, piros, és nincs fehér folt a közepén, lehet hogy csak éretlen pattanás )
2011. ápr. 8. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tul normális dolog...mióta van ott? Fáj?
2011. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A menstruáció van akinél fáj, de van aki meg sem érzi, de ne félj, mert ez az élet természetes része. A menstruáció az egyik feltétele annak, hogy majd gyereked lehessen.
2011. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pattanás a szemérem ajkaid alatt van, vagy a szád alatt? Nem mindegy. Ha a szemérem ajkad alatt van, akkor nem árt egy nőgyógyászhoz elmenni. Ha a szád alatt van, akkor lehet, hogy még nem érett meg, vagy esetleg valamilyen bakteriális fertőzés, akkor pedig bőrgyógyászhoz érdemes menned.
2011. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A pattanás féle valami a szám alatt van, és nem fáj! De majd elmegyünk akkor vele valahova!
2011. ápr. 9. 13:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Jajjj,én meg jól félreértettem! :D Az lehet valami zsírcsomó,nekem is van a karomon. Ha zavar,bőrgyógyász.
2011. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!