Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyflóra helyreállítása....

Hüvelyflóra helyreállítása. Tudtok gyógyszert javasolni?

Figyelt kérdés

sziasztok! 22éves vagyok, és olyan problémám van, hogy nem működik megfelelően a hüvelyflórám, ez sok sárgásfehér folyásban nyilvánul meg, másban nem, nem viszket nincs kellemetlen illata stb. viszont a közösülés néha fáj :(

orvoshoz jelenleg nem tok elmenni mert szabadságon van, magándokihoz meg nem szeretnék...szóval tudtok vény nélküli gyógyszert erre a problémára? kérlek írjatok


2011. ápr. 10. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:

semmit ne használj rá, valószínűleg bakteriális fertőzésed van és méhszájsebed vagy hüvelygyulladásod... menj el egy másik dokihoz, ha a tiéd szabin van, gondolom rendel ott más is


canesten combit meg az irrigálást fogják ajánlani, de NE használd egyiket sem, mert csak ront a helyzeten


ja és a párodat is kezelni kell

2011. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindig csodálkozom az olyan válaszokon, hogy ne irrigálj mert ront a helyzeten.

Nekem tökéletesen megoldotta a gondomat, csak persze nem kell túlzásba vinni. Gyógyszertárban kapható tejsav. Ezt kb 1 hétig naponta használtam, később elég ritkábban (heti egyszer használni). Minimálisra csökkentette a folyásomat.

Nem volt gombás fertőzésem, sem gyulladásom, csupán erősebb folyásom. Erre nagyon jót tett.

2011. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az utolső válaszolótól kérdezném,hogy azt a tejsavas dolgot hogy kell használni? (ki kell öblíteni a hüvelyt? )meg mire kell kérni? direkt ilyen problémára?
2011. ápr. 10. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:

második, csodálkozz csak...nekem az orvosom mondta, de te biztos jobban tudod..de ha egy kis eszed van, akkor átgondolod, hogy mit csinál egy hüvelyfertőzéssel egy vízsugár: bespricceli a méhszájadhoz a kórokozókat, nyitottabb méhszájnál, menzesz környékén meg be a méhedbe...

nem mellesleg ideiglenesen a tejsavas kezelés elmaszkolja a tüneteket, de a fertőzés nem feltétlenül szűnik meg ...előfordulhat, mivel a hüvelyflórának van egy bizonyos regenerálódási képessége, de a kockázatot egy sokkal komolyabb gyulladásra nem vállalnám még saját magamon sem, nemhogy másoknak tanácsolva

2011. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Utolsónak! 54 évesen nem csak kis eszem van, és nekem is az orvos javasolta az irrigálást. Tudva levő, hogy ebben nem egyezik az orvosok véleménye. Az irrigálóból a vizsugár az oldalain spriccel ki, és nem felfelé. Azon kivül egy normális méhszáj zárt és nem nyitott. Én a saját tapasztalatom alapján merem ajánlani.

A gyógyszertárban kérj irrigátort (Ez egy müanyag eszköz). Ebbe kell a higitott tejsavat beletenni, és kimosni a hüvelyt vele. Mégegyszer leirom, ne ess vele túlzásba, ha nagyon sűrűn használod valóban nem tesz jót.

2011. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 12. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!