Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most ez komolyan igaz? Ha...

Most ez komolyan igaz? Ha dagadt vagyok, marad az óvszer?

Figyelt kérdés

[link]


Már baromira elegem van a gumiból, ráadásul nyáron többet leszek a barátommal, kész anyagi csőd lesz.. A nyaralást meg sem említem, milyen gáz lenne, ha akkor jönne meg.. :(

Most akkor nekem, aki 100 kg, marad a gumi?..


2011. ápr. 10. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kezdj el diétázni és mozogni, az ingyen van, mármint a kaja nem, de egészségesen eszel legalább és lefogysz és nem kell félni attól hogy nem véd a fog.gátló.
2011. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Annyira nem ez volt a kérdés.

Attól, hogy diétázok, mozgok még nem fogok egyik napról a másikra 70 kg lenni.

2011. ápr. 10. 14:33
 3/11 anonim ***** válasza:

30 felett van a BMI-d?


Mitől vagy túlsúlyos? Mármint genetika?

Vagy van vmi hormonális problémád?

(Ne vedd rossz néven, nem bántásból kérdezem. Csak ha pl. hormonzavar miatt vagy túlsúlyos, akkor bizonyos esetekben alapból nem javallt a tabi)

2011. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs semmi bajom, a vérképem pl tökéletes.

Kiskoromban baromi sokat ettem, na meg folyton szénhidrát-dús kajákat vacsira is...

2011. ápr. 10. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg az orvosod is. Én linkeltem vhová ezt a cikket, de azóta már találtam olyat is, amiben cáfolják.

Így döntse el az ember, hogy mi az igazság:DD

2011. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak kitudja, mit mondana az orvos. Ott meg helyben kell döntenem..

A teherbeesés legkisebb kockázatát sem szeretném. 16 éves vagyok, elég gáz lenne ha összejönne egy baba..

2011. ápr. 10. 14:56
 7/11 anonim ***** válasza:

16 évesen, ekkora túlsúllyal elég kockázatos a tabletta. Az is lehet, hogy valamiféle hormonprobléma miatt vagy duci, és lehet, ha még erre ráküldenéd a fogamzásgátlót egy élete lemondhatnál a normális peteérésről.

Az, hogy a vérképed tökéletes semmit nem jelent.

2011. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

aha, szuper.

Akkor biztos van valami rejtett gondom, amit a vérvétel sem mutat ki. Persze, világos ez..

2011. ápr. 10. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Inkább a korod miatt nem ajánlanám a tablettát egyébként. 16 éves korban (annak ellenére, hogy sajnos sok doki felírja), egyáltalán nem tanácsos szedni.

Oké, hogy most nem szeretnél babát, de gondolom később igen.

Viszont ilyen korban még nem annyira stabil a hormonrendszer és a peteérés. Ha leállítják tabival, lehet, hogy sosem lesz normális ciklusod.


Abban igaza van az egyik válaszadónak, hogy sima vérképből hormonbaj nem derül ki. Csak hormonvizsgálatból (azt is vérből nézik, de spec. vizsgálat).


Viszont ha egyéb problémád nincsen, és a fogyás is megy, ha diétázol, akkor nem vszínű a hormonbaj.

Annak általában más tünete is van. Pl. rendszertelen menstruáció, szőrösödés, nagyon pattanásos, zsíros bőr, és leadhatatlan túlsúly.

Ha más bajod nincs, akkor nem valószínű a hormonprobléma.


Egyébként megértelek. Én is 15 éves korom óta élek szexuális életet, de sajnos tablettát nem szedhetek.

Ha ez megnyugtat, eddig mindig óvszerrel védekeztem, és még nem vagyok terhes:)


Szerintem várj legalább 17-18 éves korodig, addig próbálj meg leadni a feleslegből, és utána menj el egy alapos nődokihoz, és kérj tablettát, ha még akkor is szeretnél.

Ha nem bízol az óvszerben, használjatok mellé spermicidet, vagy kezdj el hőmérőzni, így elkerülhetitek a veszélyesebb napokat (természetesen óvszer mellett!!!).

2011. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még gyerek vagy. Ráadásul dagadt. Ki az aki megdugna?
2012. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!