Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy tudnám valahogy másként...

Hogy tudnám valahogy másként kideríteni hogy tényleg baj van e?

Figyelt kérdés

Pár hónapja néha-néha előfordul hogy sárgás, büdös váladékom van, aztán pár hétre megint elmúlik.Mindig a "hetem" után történik, és kb 1-2 hétig tart, hol erősebb hol nem, aztán mindig elmúlik.Már használtam ilyen extra tampont, a baktériumokkal, hátha az használ, de továbbra is folyton előjön.Akartam nőgyógyászhoz menni, de egyszerűen nem tudom rávenni magam,már a gondolattól is irtózom.

Anyukámmal ilyenekről egyáltalán nem lehet beszélni, kb hülyének nézne, kitagadna ha mondanám hogy vigyen el, vagy azt mondaná nincs értelme, túlságosan konzervatívak, elvileg még barátom se lehetne, bár most nincs is.Ezért nem is annyira sürgős, mert nincs nemi életem, de szeretném hogy kiderüljön mi van.Otthon valahogy nem tudom én magam vagy a neten kideríteni hogy pontosan mi bajom van és hogy lehet kezelni?

L16, hatalmas nőgyógyász félelemmel!!


2011. ápr. 23. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt otthon nem lehet ismétlem NEM LEHET kideríteni. Én is olyan vagyok, mint te. Nekem is néha sárgás, nyúlós aztán meg fehér lesz...De eddig én sem szántam rá magam ,hogy elmenjek nődokihoz.

A szüleidnek meg mond meg, hogy nemcsak akkor kell mennie valakinek nőgyógyászhoz, ha nemi életet él, hanem akkor is ha valamit észlelsz ott lent valami másfélét...Amit jobb előbb utóbb kideríteni, hogy mi is az, mert komolyabb fertőzésekhez vezetnek ha nem gyógyítják meg előbb! Muszáj lesz velük beszélni, hiába konzervatívak.

(Na meg azt sem árt elmondani, hogy szinte majdnem minden lánynak/nőnek nemi élettől függetlenül legalább minden évben 1x-2x elkéne menni kötelező vizsgálatra a nődokihoz!)(Mondom ezt én, aki szintén nem vette még rá magát, hogy elmenjen -.-:D!)

Úgyhogy beszélj a szüleiddel, és valahogy vedd rá magad. De még azért várjunk a kommentekkel, hátha tévedek :).


19l

2011. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
csak a baktériumok ilyen eröteljesek...vszinüleg lassu az anyagcseréd és 1xre jönnek ki... nem csak te vagy igy megnyugodhatsz... nögyógyágy felesleges mert kérne 1 rakás pénzt meg 1 halom felesleges gyógyszert adna neked... idövel el fog mulni :)
2011. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
pedig ezzel nőgyógyászhoz kell menned. én sem voltam még, deállítólag pár perc az egész, és semmi fájdalmas nincs. fleirnak kenőcsöt v valami gyógyszert. és mi az h konzervatívak?? a betegséget akkor is gyógyítani kell..inkább legyél meddő, mert anyád "konzervatív"?? annyira nem lehet buta, hogy így kezelje a helyzetet. szerintem ha nem akarod neki elmondani, akkor is legalább a neten keress nőgyógyászatot..vagy menj háziorvoshoz(oda csak a TB kártya kell)és ott megmondják hova menj!
2011. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
második te egy hatalmas böszmeséget mondtál. kérdező el ne hidd neki.
2011. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy valami fertőzés, ez egyértelmű mert kellemetlen szaga van, csak az a tisztasági betét nyomja el a szagát,aminek ilyen tök jó illata van a carefreetől(reklámXD)

Minden esetre most olvasgattam, hogy végbélvizsgálat meg tudom is én mi...hát akkor inkább veszek egy canestent és reménykedek mint dokihoz menni!

Lehet buta vagyok, de hogy én soha az életben oda nem megyek egy ilyen dokihoz az is biztos..akkor inkább maradok életem végéig szűz..

a szüleimmel kapcsolatban pedig félreértettetek: nem az a baj hogy konzervatívak.Velük egyszerűen nem lehet beszélgetni!

Ha beszélgetni akarok, odamegyek, elkezdem és ha valamilyen bajomról van szó, akkor rögtön: Jaaaj 16 évesen neked ne legyen semmi problémád mikor én ennyit dolgozok, meg annyit meg itt fáj ott fáj meg tudom is én.Már meguntam, nincs kedvem ezt hallgatni, így hát nem is beszélek velük, csak ha muszáj...


Nem akarok nőgyógyászhoz menni:s

2011. ápr. 24. 00:07
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Mi az, hogy Anyukád hülyének nézne és kitagadna? Ez baromság! Te erről nem tehetsz! Ha nem mész orvoshoz, sokkal nagyobb baj is lehet belőle! Muszáj elmenni nőgyógyászhoz! Őt nem a puncid érdekli, csak segíteni akar, hiszen ez a dolga!
2011. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nőgyógyásznak a punci olyan, mint a fogorvosnak a fog. Furcsa hasonlat, de gondoltam maradjunk az orvosi témakörön belül. A fogorvoshoz sem megyünk szívesen, mégis el kell(ene) menni évente 1x kontrollra és ha valami van, azt megcsináltatni. A nőgyógyász is ilyen.

Elmész, elmondod mi a problémád, a doki megvizsgál. Azt is megszokták kérdezni, hogy szűz vagy-e még, s ha igen, akkor valószínűleg vigyázz majd a doki. Pár perc az egész, hidd el, hamar túl lennél rajtam.

Gondolj arra, hogyha most nem mész el nőgyógyászhoz később sokkal komolyabb problémád lehet, ami akár meddőséghez is vezethet. Lehet, hogy most nagyon félsz a nőgyógyásztól és megértem, én sem szívesen mennék, de ha kell, hát kell. Gondolj arra, hogy 20-25 év múlva, ha nem lehetne gyermeked, arra gondolnál, hogy milyen kis buta liba voltál, amiért nem mentél el orvoshoz akkor.

A szüleid pedig, ha ilyenek, talán nem is kell elmondani. Kérd meg a mamádat, vagy egy barátnődet, hogy kísérjen el, ha nem akarsz egyedül menni!


Menj el a nőgyógyászhoz, ezzel nem szabad játszani!

15/L

2011. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én szeretek fogorvoshoz járni, azzal nincs gond...de hát azért mégis...:S

a száj meg a lábunk köze mégse ugyan az..és miért egy doki legyen az aki először lát ott??:S

2011. ápr. 24. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha baj van, akkor muszáj dokinak látnia a puncid, akkor is, ha még szűz vagy. Nőgyógyászhoz visznek egész kicsi lányokat is, ha baj van. Gyereknőgyógyászatra 0-18 éves korig mennek a lányok.
2011. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!