Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem rendszeres?

Miért nem rendszeres?

Figyelt kérdés
Mióta megvan a menstruációm, soha nem volt rendszeres, vagy hónap elején, vagy közepén vagy végén jótt meg, hát ez nem nagy támpont, és már nagyon idegesít. Mi lehet ennek az oka, mit tegyek?
2011. ápr. 24. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert ha még csak nemrég jelentkezett az első vérzés akkor ez természetes, ne aggódj.

Nálam ugyanez volt. Volt, h nem jött meg fél évig, és baromira zavart, h nem mertem pl. uszodába menni, nehogy éppen akkor jöjjön meg. Megértelek. Ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni, ha nagyon zavar akkor nőgyógyász segíthet a hormoningadozásban.

2011. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 éves korig normális a rendszertelen menstruáció
2011. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem 16 évesen jött meg, 1,5 évig totál rendszertelen volt, volt amikor 15 volt amikor 45 napra jött meg. Elhúzódott, volt h 2-3 hétig is eltartott. Végül néhány hónapja megelégeltem és elmentem nőgyógyászhoz. Elküldött vérvizsgálatra, kiderült, hogy enyhe hormonzavarom van ( ez fiataloknál gyakori, csak a legtöbben nem foglalkoznak vele). Alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót írt fel. A legtöbb fórumon azt írják, hogy később csak rosszabb lesz, ha abbahagyom a gyógyszert. Ehhez két hozzáfűznivalóm van: az egyik, hogy lehet, de most normális a menstruációm és nem kell állandóan ezen stresszelnem (engem pszichésen is megviselt, hogy nem tudtam, hogy mi bajom lehet). A másik, hogy egy nőgyógyász csak jobban tudja, mint a fórumozók.


Egyszóval, ha tényleg nagyon idegesít már, akkor javaslom a nőgyógyászt, mindenképp meg fog nyugtatni :)

2011. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beletrafáltatok, 16 múltam 5 hónappal kb., de már 2 éve megvan. Legutóbb kb. 10 napot késett. Nem tudom hogyan kellene lennie, mi a természetes, hogy óramű pontossűggal havonta ugyanúgy jön, vagy mi?
2011. ápr. 26. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem 28 naponként jön, szerencsére~

ez kicsit fura, szerintem menj el egy nőgyógyászhoz, ő biztos megtudja mondani.

2011. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!