Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy soha többet ne jöjjön meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy iszonyatosan megvisel... És gondolom, nem csak engem. :(

Igaz, "csak" 10 éve menzeszelek, de piszkosul elegem van belőle.

Az előtte való 1-2 nap mindenen felhúzom magam, egy pillanat alatt a plafonon vagyok.

Utána jön az első nap, ami számomra a legfájdalmasabb: pokoli görcsök, van, hogy éjszaka arra kelek, hogy menten megpusztulok, nem győzöm tömni magamba a fájdalomcsillapítókat. (A többi napon nem igazán fájok, érdekes...)

Emellett hányinger, émelygés (nem, nem a gyógyszertől, mert akkor szokott ez lenni, ha már nagyon görcsölök, de még nem jutottam valami fájdalomcsillapítóhoz), sokszor hasmenés, szédülés.

Semmire nem tudok rendesen koncentrálni, étvágyam nincs...

A múltkor (2 hónapja) telt be először a pohár, amikor annyira fájt, annyira húztak a görcsök, hogy átterjedt az egész hasfalamra! Izomlazítót kentünk rá, de úgy, hogy csak egészen finoman lehetett hozzáérni a hasamhoz, mert a legkisebb nyomástól szét akartam hasadni. Mire a kenőcs hatni kezdett, addigra már konkrétan a halálomat kívántam... És másnap izomláz volt az egész hasamban...

Mit tudok csinálni? Azt akarom, hogy soha többet ne jöjjön meg! Lehetséges ez valahogy?

Mert ha ez így marad, akkor mi lesz, ha munkába állok? Két hét múlva vizsgázom, úgy tudom, júniusban adják a kezembe a papírt, utána jön a dolgozó élet. Minden hónapban nem vehetek ki 2-3 nap szabit csak azért, mert megvan!


2011. ápr. 28. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha akarsz egyszer gyereket, akkor ne kívánd, hogy ne menstruálj!
2011. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ebbe a témába légyszi ne menjünk bele, mert abból oltári nagy veszekedés lenne, amit nem akarok...

De létezik valami módszer? Ha igen, mi az?

2011. ápr. 28. 15:48
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Vannak nagyon jó görcsoldók amik segítenek az ilyen erős fájásoknál is.(Nospa?Bilagit)

Nem te vagy az egyetlen aki így "szenved" de túl lehet élni.

Egyébként én is így voltam vele,de amikor megszültem a fiamat,ma már észre sem veszem hogy megjön.Teljesen megváltozott az egész.

De van egy módszer hogy soha ne jöjjön meg a menstruációd.Ez pedig a mindkét petefészek teljes eltávolítása. Azt tudom,hogy a törvény engedi,hogy 18 év felett ha egy nő nem akar szülni akkor elköttetheti magát,de abban nem vagyok biztos,hogy petefészek eltávolítást kérhet csak azért hogy "nem akarom hogy többé megjöjjön"

De ha mégis engedélyezik,akkor sem fogsz jobban járni.Ugyanis a tested másképp fog reagálni,a hormonjaid megváltozhatnak.Akkor is lesznek "rossz napjaid" csak éppen nem fogsz vérezni..

A legjobb megoldás,ha görcsoldót veszel be(érdemes orvoshoz menni,hátha tud erősebb gyógyszert adni rá) és igyekszel mással lekötni magad..

2011. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A görcsoldók közül egyedül a AlgoFlexM jó, de az is csak akkor, ha egyszerre két adagot veszek be belőle, és akkor sem lesz "tökéletes az eredmény"... :/

A múltkori esetnél meg kisebb gyógyszermérgezést is kaptam.

Az orvos fogamzásgátlót akart felírni, de mondtam neki, hogy ha csak ez az egy ötlete van, akkor hagyja inkább, mert nem tömöm tele magam hormonokkal.

Szóval létezik módszer! Köszönöm!

Rossz napok. Hát, gondoltam, hogy azért maradéktalanul nem szűnhet meg (az már túl szép lenne), de mégis jobb, mint magzatpózban, a takaró alatt, félájultan fetrengeni...

2011. ápr. 28. 16:02
 5/12 A kérdező kommentje:

"Azt tudom,hogy a törvény engedi,hogy 18 év felett ha egy nő nem akar szülni akkor elköttetheti magát,de abban nem vagyok biztos,hogy petefészek eltávolítást kérhet csak azért hogy "nem akarom hogy többé megjöjjön". "


Hát, ha már ilyen van, akkor lesz annyi eszem, hogy ne azt mondjam. :)

2011. ápr. 28. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

A petefészkek kivétele azért eléggé hülye ötlet, már ne is haragudjatok. Olvassatok utána, hogy mivel jár egy efféle műtét. A petefészek hormonokat termel, amire bizony szükség van.


Az elkötés pedig nem szünteti meg a menzeszt.


Ami megszünteti, az a MÉH kivétele. De ilyen műtétet sztem nem csinálnak, csak akkor, ha vmi indokolja.

(Pl. rosszindulatú daganat).


Egyébként a nagyon erős görcsök bajra is utalhatnak (pl. endometriózis). Kivizsgált egyáltalán az orvos? Talán keresned kellene olyat, aki foglalkozik a problémával.


Azt sem értem, hogy ilyen esetben miért nem fogadod el a tablettát. Alapból nem tartom túl jó dolognak, de azért a méhkivételnél jobb megoldásnak tartom.

Olyan injekció is van úgy tudom, ami jó időre megszünteti a vérzést. De az is hormonos, ráadásul elég kontrollálhatatlan, szóval nem ajánlom.

2011. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Utána néztem...Nem távolítják el a petefészket csak úgy.Szóval ez nem lesz megoldás. Elköttetni elköttetheted magad ,ezt a törvény engedélyezi.De ettől még megfog jönni.A petefészket csak úgy nem veszik ki.Csakis akkor ha az orvosok szerint muszáj megtenni.

De idézlek

" Az orvos fogamzásgátlót akart felírni, de mondtam neki, hogy ha csak ez az egy ötlete van, akkor hagyja inkább, mert nem tömöm tele magam hormonokkal. "


Amint látom de nem vagy képben pár dologgal.

Nem szedsz fogamzásgátlót mert nem akarod a hormonjaidat "megbolondítani" Bár lehet,hogy a gyógyszer nagyon sokat segíteni,hogy ne legyenek fájdalmaid..

De szíves örömest kés alá feküdnél,és eltávolítanád a petefészkeidet,mert szerinted ha nincs menzet nincs fájdalom..Tévedésben vagy. A hormonjaid sokkal jobban megváltoznak akkor,és minden hónapban bár nem fogsz vérezni lesznek "fantom fájdalmaid" talán erősebb mint most van..

(tapasztalatból beszélek.Anyámat teljesen kipakolták(rákos volt) és már évek óta minden hónapban pár napig úgy szenved mint akinek megvan..Ez a fantom fájdalom..Arról nem is beszélve hogy a hormonváltozás miatt állandó hőhullámokkal szenved,és elhízott..)

2011. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem :( Közben rájöttem én is, hogy a tabletta is, meg a petefészek kivétel is hormonbajokhoz vezet... Szóval egyiknek sincs értelme.

Szóval akkor marad az, hogy még 20 éven keresztül menzeszelek, és tűrök.

Hát, egyik sem hangzik túl jól...

2011. ápr. 28. 16:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ! Nem 20 évig fogsz menstruálni hanem 30-40 évig..

Én már lassan 30 éve menstruálok..

2011. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Cataflamot vagy az Apranaxot próbáltad már???


nekem hasonló fájdalmaim voltak,nem tudtam suliba menni, csak feküdni....stb.. és csak ezek segítettek, hogy "csak" kellmetlen tüneteim legyenek...


Amúgy két éve fog.gátlót szedek (nem emiatt) és azóta semmi bajom...pont a kérdésed kapcsán kezdtem el gondolkodni, mikorortól nem fájok azokon a napokon..


jah egy fontos dolog, a fájdalom megjelenése előtt érdemes bevenni ezeket agyügyszererket, úgy hatnak igazán, mert amikor én később vettem, akkor olyan volt mint halottnak a csók..

rem segítettem

2011. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!