Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diane 35 mellékhatásai?

Diane 35 mellékhatásai?

Figyelt kérdés
sziasztok , pár napja szedek diane 35-öt , azonban szörnyen fáj a fejem,szédülök és nagyon fáradékony vagyok .A betegtájékoztatón olvastam , hogy ezek előfordulhatnak mellékhatásként. Valaki szedte már ezt a gyógyszert ? és jelentkeztek hasonló tünetek ? el fognak múlni pár nap után ? vagy hogy tudnám enyhíteni őket ?
2011. máj. 2. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel ez a gyógyszer olyan mértékben tartalmaz hormont, hogy csakis bőrgyógyászati panaszokra adhato max. fél évig, nem csoda, ha ilyen tüneteid vannak.

Súlyos májkárosító hatása is van, ezért nem alkalmazható mint fogamzásgátló.

Csak hogy tudd.

2011. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan teljesen leállította a peteérésemet és 4 éve küzdök azért, hogy babám legyen. Igaz, a bőröm szép lett tőle, de ilyen áron...?!
2011. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen sok rosszat hallottam róla , de már évek óta több százezreket költöttem , hogy szép legyen a bőröm sajnos eredménytelenül. Én hiszek az orvosomnak , azt mondta , hogy nem történhet nagy baj ha állandó vizsgálat alatt szedem, és mivel a bőrgyógyászom elsősorban ezt ajánlotta a nőgyógyászom meg rá mondta az áment , így maradt ez.

Amúgy alkalmas fogamzásgátlásra , csak ennek a gyógyszernek a mellékhatása , a fogamzásgátlóknak meg a szebb bőr.

Jobbulást az utolsó hozzászólónak , mennyi ideig szedted ? én 3 hónapnál tovább nem szeretném .

2011. máj. 3. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hát én bizony évekig szedtem a nőgyógyászom tanácsára, mondván ebben már olyan kevés a hormon, hogy szünetet sem kell tartani. Azóta már orvost cseréltem.
2011. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most szeretnék neked mondani valamit. Ha a bőröddel ilyen baj van, ne bőrgyógyászhoz és nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológushoz, mert meg kéne nézetni a női nemi hormon, illetve a pajzsmirigy hormon szintedet.

Nekem 25 évesen borzalmasan pattanásos volt a bőröm és sok tünetem is volt,mire kiderült mi a bajom. Azóta kapok a pajzsmirigyre gyógyszert és 3 hét alatt rendbe jött a bőröm.

A bőrgyógyász a Diane 35-öt végső esetben írja csak fel és az sem végső megoldás.

2011. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már voltam mindenhol... (pajzsmirigyemet UH meg nézték, sőt még ct-ztek is ..) évekig hajtogatták , hogy semmi bajom , csak zsírosabb a bőröm és nagyon érzékeny.meg hajlamom van rá . Nem is csak a pattanásaimmal van a baj , hanem szőrtüsző gyulladásaimmal... némelyik nagyon durván elfajul :s és gyakran több hónapig sem gyógyul be :S

Évekig biztosan nem fogom szedni maximum 3-6 hónapot tervezek és utána váltanék egy másik levezető fajtára utána meg abba szeretném hagyni. Most már a fejem se fáj , néha a hasam megfájdul , de a bőrömön már látható a változás :)Köszönöm az aggódást és a jó tanácsokat

2011. máj. 9. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!