Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért várom ennyire, hogy...

Mért várom ennyire, hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés
Bocsi az idióta kérdésért, de annyira várom (még nem jött meg). 12 éves vagyok. A barátnőm már menstruál, és azt mondja, eléggé kellemetlen. Elhiszem, csak amíg nem éreztem át, nem tudok ítélkezni. Lassan 4 hónapja tart a fehér folyásom (nincs szaga, nem csíp, nem viszket...),és mostmár nem fehér, hanem olyan nagyon nagyon halvány barna. Olyan érzékeny vagyok mostanában, hogy mindenen elsírom magam. Léci írjatok tanácsokat, hogy hogy tudnám megszüntetni ezt az érzést, mert nagyon rossz. Vagy esetleg ötleteket, hogy hogyan lehetne előrehozni(ha ilyen egyáltalán létezik, pl. azt hallottam, hogy a bokamasszázs bevált egyeseknél).
2011. máj. 2. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy várod szerintem :)

Nekem már 11 évesen megvolt, de tényleg elég.. kellemetlen. Nem is az hogy rossz hanem hogy fáj a hasad, tényleg elég érzékeny vagy, azóta nekem pl az azt megelőző 10 napban botrányos a fejem (pattanás-ügyileg) és a hajam olyan mintha egy kiló waxot raktam volna rá, akármilyen szárítós samponnal mosom, akármit csinálok vele :D

Általánosban a tesifelmentés miatt szerettem, de mivel itt a gimiben nem fogadják el, már emiatt se szeretem :D

De azért jó oldala is van. :D Néha jó.

Szeritnem az h előrehozni olyat jelent, hogy aki már menstruál annak a ciklusát előrehozni, nem hamarabb jön meg.

Nyugi majd eljön a te időd is :)

De figyelj, ez csk az én egyáni véleményem, mert elég rosszul leszek a vértől, szal.. érthető okokból.. nem szeretem xD

14/L

2011. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne várd. :) Meg fog az jönni hamarosan. Már tapasztalod az előjeleit, később pedig pokolian fog fájni. Ez van, ilyen a női sors.
2011. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is vártam,addig amíg meg nem jött. Én is 12 voltam és pont egy táborban sehol semmi izé betét.. xD Bnőimtől kellett kérnem :$ És egy napot se tudtam fürödni :'( Mindennap nézhettem,hogy hogyan fürdenek vidáman.. na hát képzelheted.. mindezt egy hétig :/

És tényleg eléggé fáj a hasad meg én betegnek is szoktam magam érezni előtte lévő első napon,hidd el meg fog jönni,de ne várd annyira ,élvezd ki azt az időt amíg nincs meg. ;)


13/L

2011. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hamarosan megjön, főleg ha már barnázol :) Ami most a legfontosabb, hogy MINDIG legyen nálad 2-3 betét, mert sose tudatod hol fog rendesen megindulni a mensid. Eleinte biztos fog fájni, aztán minden mensi első napja is elég görcsös lesz. Mielőtt megjön én is hisztisebb vagyok a kelleténél meg érzékenyebb, ez nem is fog változni nálad sem. Szóval a legokosabb amit tehetsz, hogy felkészülve várod a nagy napot. 2-3 betét a táskába és már mehetsz is! Ja és vigyél magaddal 1 csomag zsepit is, meg 1 váltóbugyit, mert az első vérzésed lehet tönkreteszi a bugyid, arra már ne tegyél betétet. A csomag zsepi meg arra kell, hogy áttöröld magadról a vért, bár erre inkább vegyél intim mosakodókendőt mert az nedves és jobban leszedi a rászáradt vért a bőrödről. 24L
2011. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert egy értelmes, okos lány vagy, aki megérti, hogy a menstruáció az egyik feltétele, hogy gyereked legyen majd.
2011. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ;)
2011. máj. 2. 15:55
 7/7 anonim válasza:
Nem kell izgulnd még csak 12 vagy tehát még van időd rá bőven...
2011. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!