Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hólyaghurut? Na de...

Visszatérő hólyaghurut? Na de miért? Mit tegyek, hogy végre kimásszak belőle? (Tapasztaltak segítségét várom)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20/L vagyok.


Legelőször 2 éve fáztam fel valamiért,úgy,hogy véreset pisiltem...utána semmi,hál istennek.


Most februárban viszont egyszer átázott a cipőm,és hát sikerült jól felfáznom...jött a véres vizelet,és alig tudtam belőle kikecmeregni.

Tegnap egyik pillanatról a másikra kijött rajtam: megint sűrű vizelési inger,éget,enyhén csíp...épphogy nem fáj...

Miért van,hogy visszajön?Elképzelhető,hogy szex után,mert elég sok nedvesség került oda..

Viszont úgy vigyázok magamra lassan,mint a hímes tojásra...sosincs ki a derekam,vastag zokni (még ilyenkor is)...ennél jobban hogy vigyázzak????

Nagyon kellemetlen és szeretnék ettől véglegesen megszabadulni,mert nem értem,hogy miért tér vissza újból és újból...Az antibiotikumos kezeléssel csak az a bajom,hogy amikor felírta nekem a doki az Augmentint...az teljesen tönkretette a bélrendszerem,holott szedtem probiotikumot,sőt olyan hüvelygombát szedtem tőle össze,egymás után kétszer is kijött rajtam...

Nagyon szépen kérlek,hogy segítsetek nekem,akit már vizsgáltak ki ilyennel stb.

Szeretném elkerülni a hólyagtükrözést...biztos kellemetlen,mert egy hasonlón már átestem (gyomor)...

Előre is köszönöm...


2011. máj. 5. 04:55
 1/9 anonim ***** válasza:

1.minimum 2 liter folyadék naponta,mert így hígabb a vizelet,kevesebb a baktérium fajlagos mennyisége

2.körömvirág cickafark tea

2011. máj. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél meleg ülőfürdőt, kamilla, zsálya, és cickafark keverékéből készített teával. Egy nagy marékkal áztass le 1 órára, majd melegítsd meg, ne forrald fel. Szűrd le, és a liternyi főzetet öntsd egy lavór meleg vízhez. 20 percig ülj benne, ha hűl engedj hozzá meleget. Jó hatású, vizelethajtó tea, a petrezselyemből főzött tea.A hólyagtájra helyezett meleg is jót tesz. Ne egyél cukrosat, olajosat, ne igyál kávét, teát, és ne legyen fűszeres az ételed.
2011. máj. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Van egy jó szer felfázásra, úgy hívják, hogy d-mannóz, az interneten lehet rendelni.Az a baj a hólyaghuruttal, hogy az antibiotikumos kezelés után gyakran visszamarad néhány baktérium és ezek újra elszaporodnak.A d-mannóz egy cukorféleség, amihez hozzákapcsolódnak ezek a kóbor baktériumok és kiürülnek.Nekünk bevált, és ha elolvasod, mások is nagyon jókat írnak róla.
2011. máj. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Most,hogy így utána olvastam,találtam egy Urell nevezetűt is.

Egyelőre ittam medveszőlő teát,meg csipkebogyó-cickafark teát,remélem enyhít rajta...

2011. máj. 5. 06:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Jaaaj!!!Nekem is ugyanez a bajom!!Évek ota kínlódok a visszatérő hólyaghuruttal.Pont mint nálad,egyik nap még minden ok,másnap meg már véreset pisilek:(

Most is épp így vagyok:(Nekem már odéig fajult a helyzet,hogy a holyaghurut átment vesegyulladásba,na azt a fájdalmat senkinek nem kivánom.Millioszor végigcsináltam már az antibiotikumos kezelést,amit a háziorvos ajánlott+állandó jelleggel fogyasztok tőzegáfonya teát/kapszulát mégis ujra meg ujra előjön ez az átkozott felfázás.Arról nem is beszélve,hogy a rendszeres antibiotikumos kezelés jol hazavágta a hüvelyflórámat és állandóan hüvelygombával küzdök.Eddig mindig a háziorvosomhoz mentem,de még csak egy normális vizelettenyésztést sem csináltak és urologushoz sem kaptam soha beutalot...mindig megoldotta annyival,hogy felírt valami anyibiotikumot ami ideiglenesen meg is szüntette a problémámat,de mindig visszajött és valojában még azt sem tudom,hogy konkrétan mi okozza az állando gyulladást:(Teljesen el vagyok keseredve és mostanra betellt a pohár,eldöntöttem,hogy hétfön azonnal magándokihoz fogok menni!Nagyon szeretnék már a végére járni ennek a dolognak.Most is nagyon fáj a vesém,hiába teázok meg ülöfürdőzök.:(

Hétfön biztos az lesz az elsö dolgom,hogy elmegyek egy rendes orvoshoz.Ha megtudom,hogy mi okozza ezt a nyavaját és esetleg valami normális gyogymodot is találok írni fogok!!!Nagyon együttérzek veled és jobbulást kívánok!!!

2011. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szegénykém....utálom ezt az "átkot"...

Én most mondhatom azt,hogy lassan kecmergek kifelé belőle,de nem akarom elkiabálni...Én eddig cickafark teát ittam,meg hát ugye a Zanocint írta fel a doki.

Én most ki fogom próbálni a tőzegáfonya kapszulát vagy a D-mannózt...szeretnék ettől végleg megszabadulni,ha lehet...

De ha esetleg nekem sem akar elmúlni,akkor go magándoki...

Neked is jobbulást,és köszönöm!

2011. máj. 6. 22:23
 7/9 anonim ***** válasza:
A D-mannoz-ról sok jo dolgot olvastam a neten...rá is fogok kérdezni a magándokinál,hogy mi a véleménye erről a készítményről!!Amúgy ezt csak neten lehet megrendelni,vagy lehet mondjuk természetpatikában vagy valami hasonlo boltban is venni??
2011. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem csak netről lehet illetve ha rákeresel,akkor láthatod,hogy Budapesten van azt hiszem két bolt,ahol meg lehet venni.

Szerintem az orvosok nem sokat fognak majd róla mondani...nekem egyszer sem ajánlotta egyik sem,mert szinte mindegyik az antibiotikumra esküszik...vagyis szerintem minden doki.

2011. máj. 6. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Sikerült kigyógyulnod belőle? Ha igen, hogy? Mert én nagyon szenvedek már :(
2012. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!