Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végbélsérv miatt hüvelyplaszti...

Végbélsérv miatt hüvelyplasztikának mennyi a gyógyulási ideje?

Figyelt kérdés
Sajnos 2. szülésem után végbélsérv alakult ki , orvosom műtétet javasol. Kicsit tartok a műtéttől. Altatás alatt csinálják? Mennyi idő a felépülés?
2011. máj. 11. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A végbélsérv miatt a HÜVELYEDET plasztikázzák? Szerintem keress egy másik orvost...
2011. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsit furcsa, hogy ezeket nem tudtad megbeszélni az orvossal. Ha sietett és nem volt ideje, én is azt tanácsolnám, hogy keress egy másik dokit...
2011. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Aki nem tudja elképzelni: a végbél benyomódott a hüvely falán belülre, mert az a szülés során megnyúlt és laza maradt. Ugyanez előfordulhat a húgyhólyaggal is, ráadásul elég gyakran.

Ha nem túl nagy a sérv, akkor intimtornával helyre lehet hozni (a hüvelyfal megerősítésével), de ha súlyos, akkor valóban műteni kell, ezt az orvos tudja eldönteni.

Azt, hogy altatásban végzik-e, sajnos nem tudom, én rákérdeznék az orvosnál.

A felépülés ha jól tudom, szintén gyorsítható intimtornával, de ezt feltétlenül beszéld meg az orvossal. És ne félj, sokmindenkivel előfordul.

2011. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Az orvos a 6 hetes kontrolon javasolta, így nem tértünk ki a részletekre , mivel még megyek vissza rákszűrésre. Olyanok válaszát még várom, akik átestek ilyen műtéten.
2011. máj. 11. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy összeoffolom a kérdésedet, de én teljes mértékben most ki vagyok akadva... na ezért szülj gyereket igaz? (nem képviselem egyik oldalt sem - gyerekvállalás/ gyerek nem szülés) de ilyenkor érzem azt hogy a PASIKNAK olyan jó dolguk van... na ilyenkor igazán irigylem őket... b@sszus... nem ők híznak el, nem nekik kell aggódniuk a munkahelyük elvesztése miatt, nem az ő mellük ereszkedik meg, és nem a saját bőrüket viszik a vásárra...


Amúgy lenne egy kérdésem hozzád, ha nem veszed zokon: szóval ezt amúgy előre lehetett volna látni? Esetleg orvos mondta, közölte vagy felajánlotta hogy inkább császárral szülj? Vagy ezt is csak a szülés után közölték veled?


Amúgy nagyon sajnállak, mert az egyik volt munkatársamnak meg aranyere volt 22 évesen és voltak napok, amikor sem ülni sem feküdni nem tudott (pedig még nem szült) szóval van némi elképzelésem milyen lehet :((((


Gyógyulj meg!


Ui: amúgy ezt a műtétet a TB fogja finanszírozni, vagy neked kell majd saját zsebből??? (teljesen fel lennék háborodva, ha még ezt is neked kellene...)

2011. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hát igen , el is vagyok keseredve rendesen, hogy 2 gyerek után már messze nem nézek ki úgy, mint előtte se kívül se belül. Igaz vissza nem csinálnám, mert imádom a gyerekeimet, nélkülük már nem is lenne értelme az életnek. Már az első után meggyengült a hüvely izomzata, de csak a második után lett sokkal rosszabb. Ilyen miatt nem csinálnak császárt. Vagy , ha csinálnak is, nekem eszembe nem jutott, mivel császártól sokkal jobban félek, mint sima szüléstől. Kérdeztem orvost, hogy mire számíthatok második szülés után , de csak annyit tudott mondani, hogy maradhat az állapot, de rosszabbodhat is. Megcsinálják Tb-re is, de én magánba megyek, mert nagyon jól bánik a szikével és a tűvel a magánorvosom, így nem bíznám magam akárkire.

2011. máj. 12. 13:28
 7/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy elmondta e az orvosod, hogy a hüvelyplasztikai műtét nem ad örökéletű megoldást, csak esetleg pár éveset. Mert a te problémád is azért van, mert gyenge a gátizmod, az attól, hogy kivágnak belőle még nem lesz erősebb és pár év múlva- ha egyáltalán kitart addig- csináltathatod a következőt, talán max 2 szer lehet, mert annyira elvékonyodhat, hogy átlyukad az izom, és sipolyok alakulhatnak ki. Szóval a legjobb nem a gyenge izom hüvelyplasztikája, hanem erősítése lenne. Az intimtorna hólyagsérvnél, végbélsérvnél, méhsüllyedésnél nem igen használ, hiába jársz a tanfolyamra, akár az összesre is, mivel a gyenge izmot nem is tudod jól összeszorítani, ill. azt hiszed, hogy a gátizom mozog, közben pedig a hasizom és az hat lefelé is, ami bajt is okozhat, mivel lefelé tolulnak a belső szervek.A hüvelysúlyt se vedd meg csak úgy magában, mert, ha állva akarod használni, meg fogja tartani a pukli, vagyis a sérv. A legjobb módszer az a komplex terápia szerintem számodra, amitől én is meggyógyultam és 3 eszközt kell egyidejűleg használni pár hónapig, ill a súlyt még néha elő kell venni később is- hüvelysúly, elektro stimulátor, szilikon kocka pesszárium. A neten nagyon sok helyen utána tudsz olvasni.
2011. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

végbélsérv vagyis rektokele esetén használt valaki pesszárium mellett ösztrogénes krémet? Tapasztalatok? Itt olvastam arról, hogy érdemes használni, az én orvosom nem mondta, mint lehetőséget. Ennek az Oláh Orsolya nőgyógyásznak a honlapjan talaltam ezt az infot.

[link]

2016. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!