Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet enyhe menszi-szerű...

Mitől lehet enyhe menszi-szerű fájdalmam, ha sokáig ülök?

Figyelt kérdés
Ha pár percnél tovább ülök, elkezd fájni az alhasam, enyhe menszi-előtti görcsökhöz hasonlóan. A menszim elég rendszertelen, késik, hol kevesebb-hol több, a reggeli hőm 36.3 volt, most pedig 36.9, bár tudom, a nappali nem jelent semmit.
2011. máj. 12. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez rendszeres? Mindig ez van, vagy csak egy ideje?

Szerintem elképzelhető, hogy puffadsz, tehát szélgörcs alakul ki. Nem szoros a nadrágod/szoknyád dereka? Az is okoz ilyet.

A menszeszed mióta van meg? Ha több, mint 2 éve, akkor ezzel a bizonytalansággal esetleg felkereshetnél egy orvost.

2011. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 hónapja alig jön meg, nagyon pici vérzés jelentkezik rendes görcsökkel, rendes időben. Azóta veszem észre ezt a fájdalmat ülés közben és puffadást is. Teszteket csináltam, de negatívak lettek, és hát a reggeli hőm sem emelkedik sosem.
2011. máj. 12. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
A reggeli hődet méred rendszeresen? Nem tudod belinkelni a görbéd?
2011. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mérem igen, de papíron. Amint felkelek, bejelölöm egy kinyomtatott görbén. Szinte az egész ciklusomban 36,2-36,4 között mozgott, maximum nappal megy fel 36,6-36,7-re, de ugye a nappali nem számít. Amíg viszonylag rendesen jött meg, akkor a legmagasabb hőm a menszi előtti napokban 36,7 volt.
2011. máj. 12. 18:42
 5/11 anonim ***** válasza:
A nappalit ne vedd figyelembe. Ha a reggeli hődet nézed látsz peteérést?
2011. máj. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kiugró hőmérséklet csökkenést-növekedést nem látok, az alap az 36,3 menszi előtt és közben felmegy 36,6-ra, utána pedig ismét 36,3 (de ma megpróbálom beírni valahova, hogy belinkelhessem, úgy hátha könnyebb elképzelned). Tegnap úgy megörültem a 36,9-nek, de ma reggel ismét 36,3-al ébredtem, sőt, még a tegnap esti hőm is szinte azonnal leesett, amint lefeküdtem 36,3-al aludtam el.
2011. máj. 13. 08:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Tehát nem látsz olyat, hogy a hónap elején egy bizonyos alaphő körül mozog (mondjuk pl. 36,5), majd a 14. nap körül egy kis esés után hirtelen felugrik 36,7-37,0-ra? Múlt hónapban mérted a hőd? Láttál pé-t? Hányadik napon tartasz a ciklusodban?
2011. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nincsen ilyen sajnos :(

Menszi előtt 1-2 nappal emelkedik meg, tart menszi első, maximum első két napján, és ismét leesik, és meg is marad ez az állapot. Április 21-én jött meg utoljára (marha kevés vérzéssel), általában viszonylag hosszú ciklusaim vannak, Május 19-22-én kellene megjönnie számításaim szerint.

2011. máj. 13. 08:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egymás után három hónapban nem látsz PÉ-t a hőmérőzés alapján, akkor el kellene menni dokihoz mindenképp, hogy kiderítsék mi a baj és tudjon rá gyógyszert adni.

Szedtél fogamzásgátlót az elmúlt években?

2011. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rá fogom venni magamat, mert ez már nem állapot :(

Csak egyszerűen ki nem állhatom az orvosomat (aki egyben anyukám orvosa is), másik orvost pedig nem tudom hol kellene keresni. De fontosabb az egészségem, mint az un-szimpátiám.

2011. máj. 13. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!