Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A meddőség öröklődhet? :O

A meddőség öröklődhet? :O

Figyelt kérdés
Azt hallottam valahol, hogy igen!! :(
2011. máj. 17. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy meddő ember nehezen tudná továbbörökíteni a meddőséget. :-)

Tény, hogy vannak bizonyos genetikai rendellenességek, amik terméketlenséget okoznak, de amikor ez tényleg fekete-fehér kérdés (pl. Turner syndroma), az az illető nem lesz szülő, így a nem létező gyerekének nem kell ilyesmin aggódni. El tudok képzelni olyat, hogy valaki úgy van összerakva, hogy biológiai okok miatt nehezebben lesz saját gyereke, de az ilyesmi szerintem legtöbbször többtényezős állapot, nagyon bonyolult élettani háttérrel, és nem követ jól levezethető öröklésmenetet. Nem szabad feladni szerintem.

2011. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából azt akartam tudni, hogy van-e valaki aki nem jön rá rögtön a válaszra! Köszönöm szépen! :)

2011. máj. 17. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A lombikbébi program sok házaspárt segített hozzá gyerekhez, amely pároknak nem született volna természetes módon gyereke. Az orvosok elgondolkodtak azon, hogy ha sokáig használják a módszert, akkor egyre kevesebben lesznek képesek természetes módon szaporodni, mert a meddőségnek örökletes okai lehetnek.
2011. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!