Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől maradhat ki ennyi ideig...

Mitől maradhat ki ennyi ideig a menstruáció?

Figyelt kérdés

Utoljára febr. 14-én volt menzeszem, azóta viszont semmi, szóval lassan 3.5 hónapja kimarad. Korábban, nagyon ritkán egyszer-egyszer 1 hónap kimaradt, de ilyen még nem volt.

Nem vagyok párkapcsolatban, jelenleg nem élek nemi életet, nem vagyok beteg sem, bulikban sem kavarodtam össze senkivel egyéjszakára - nem is az a típus vagyok, így terhesség kizárva.

Viszont febr. végén, márciusban többször ért olyan helyzet, ami miatt nagyon izgultam. Áprilisban egy verseny miatt görcsöltem, mert szintén izgultam.. Május elején meg több olyan dolog történt velem, amit nagyon vártam, szóval ezért voltam feldobódva és izgultam... Most pedig vizsgaidőszakom van, szóval most ezért vagyok egy csupa ideg.

Tudom, nőgyógyászhoz kéne mennem, de nagyon félek tőlük, mert régen voltam egynél és a vizsgálat helyett inkább rám akart mászni és a vizsgálatot sem vártam meg otthagytam. Meg aztán nagyon gátlásos, szégyenlős is vagyok.

Ha elmennék dokihoz, ő mit csinálna velem? Milyen vizsgálatot végezne, hogyan?

Kérlek normálisan válaszoljatok... tudom, hogy orvoshoz kéne fordulnom, emiatt nem kell leoltani, de a félelmem jóval nagyobb jelenleg, mint a bátorságom.

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 22. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig el kell menned orvoshoz, mert rendellenes a menstruàciód. Ugy làtszik akkor nem csak én jàrtam ùgy, amit te is leirtàl. En sem szeretek menni orvoshoz, mert maradt jàtszogatni.
2011. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem h egy doki a rendelésen rád aakrna mászni...amugy emg barátkozz meg a gondolattal h nő vagy és rendszeresen kéne nődokihoz járnod.
2011. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Keress nő nőgyógyászt,biztos van valahol a közelben,vagy ha nincs akkor mész vmivel távolabra...
2011. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel orvost. Lehetőleg "nő" nőgyógyászt, így nem kell rettegned az esetleges gátlásoktól sem.

Valószínű hormonális problémád lehet.

Nekem volt már szintén ilyen mértékű menstruáció kimaradásom, és én endokrinológus-nőgyógyász szakembert kerestem fel.

Egyébként megfigyeléseim alapján tavasszal mindig megborul a hormonháztartásom (akárcsak idén) de idővel minden komolyabb beavatkozás nélkül rendeződik.

Ezt csak megjegyzésképp írtam, te mindenképp menj orvoshoz!

2011. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban jó volna egy nődoki, ahogyan azt te magad is látod.

Nem tudom, hogy hol laksz (esetleg még azt ide írhatnád), de ha mi nem is az ismerőseid, barátnőid csak tudnak ajánlani egy jó, megbízható nődokit. Én szégyen, nem szégyen 25 évesen voltam először. Barátnő tanácsolt egy dokit, és nagyon normális, rendes volt. Pedig sztk-s, nem is magán. Normálisan elmondta mikor mit fogok érezni, mit csinál és csak utána tette. Bár mikor megtudta, hogy most lát először nődoki, akkor kicsit húzta a száját, de azt meg kibírtam. Beszólni nem szólt, meg semmi.

Hogyan zajlik?: Bemész hozzá alulról levetkőzve (bugyi még maradhat), aztán tesz fel pár kérdést: Mikor volt meg utoljára? Mi a panasz, ha van? Mikor voltál utoljára nődokinál, és volt rákszűrésed?

Aztán mondja, hogy ülj fel a kivizsgáló "ágyra", akkor bugyi le, te pedig fel az "ágyra". Aztán megvizsgálja a petefészkeidet és a méhedet, hogy minden rendben van e. Én itt semmit nem éreztem, annyi, hogy benyúl és megnyomkodja az alhasadat. Ha jól el tudsz lazítani, akkor mondhatni nem érzel semmit az alhasad megnyomkodásán kívül. Aztán mikor mintát vesz a rákszűréshez, akkor érzel egy kis hideget és egy enyhe feszítő érzést. Ekkor egy olyannal, mint a fülpiszkáló, csak nagyobb kenetet vesz.

Csak nyugi és próbálj meg a lehető legjobban lazítani, és akkor nem fog semmi sem fájni!

Remélem érthetően írtam le, mert ennél jobban sajnos nem tudom megfogalmazni.

2011. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!