Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyelvpiercing gyógyulás így...

Nyelvpiercing gyógyulás így jó?! HElp!

Figyelt kérdés

5 napja van meg, öblögetek rendszeresen, és az evés is jobban megy már.

De a piercing körül a nyelvem felszínén kör alakban kemény és fehér színű a nyelvem.

(kb mint a kisujjam körme akkora fehér kör a közepén a piercinggel, ha megnyomom, elég kemény, és fáj is picit)

Remélem nem fertőződött el...:S kicsit félek...:S

normális ez így? de remélem nem marad ott örökre ez a fehér rész...:S


2011. máj. 28. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nem valami bizalomgerjesztő, bár én nem akarok "beleszólni", mert nekem nincsen nyelv piercingem, viszont az egyik barátnőmnek van, és ő neki nem volt "ilyen" tünete.


Hol csináltattad? Normális helyen? Lehet, hogy nem voltak annyira sterilek, én a helyedbe vagy visszamennék megmutatni...:S Vagy megmutatnám egy dokinak biztos ami biztos....

2011. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

áááááááá, nemá.....:S :S :S

igen, egyéként ilyen rendes tetováló-piercinges szalonban csináltattam, szúrás előtt lefertőtlenítették, (vmi sprayel ami csípett),meg lidokain sprayt is kaptam...

Tehát nem fesztiválon, meg utcán csináltattam, hanem rendes helyen....

Öbögetést is betartottam, sőt van itthon valami nyálkahártya gyulladásra való kenőcs, azzal is kenegetem.

valami homeopátiás gyógynövényes akármi....

2011. máj. 28. 12:26
 3/10 anonim ***** válasza:

van máshol is piercinged? Nem tudsz arról, hogy allergiás lennél a fémre?


(Jó lenne, ha más is adna neked tanácsod, valaki olyan, akinek tényleg van nyelvpiercingje, mert én is csak a saját véleményemet írom le:) :( )

2011. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jah és dohányzol?
2011. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nyelv teljes gyógyulási ideje a piercing behelyezése után kb. 2 hét. A gyógyulás első 3-4 napjában a nyelv enyhén fájhat, a nyelvhát sárgás-fehér színűre elszíneződhet, és jelentősen megdagadhat. Kérjük, hogy ez idő alatt tartsa be az alábbiakban felsorolt tanácsokat.


Piercingjét a gyógyulás ideje alatt ne vegye ki!

Ne rágjon rágógumit. Kerülje az erős rágással járó ételek fogyasztását, helyettük főzeléket, leveseket, ivóleveket részesítsen előnyben. Forró ételt ne egyen, az erősen fűszerezett ételeket is mellőzze. Minden étkezés után öblítse ki a száját!

A gyógyulás idejét a dohányzás, alkohol fogyasztás növeli, s ez idő alatt tejterméket nem fogyaszthat!

A gyors és problémamentes gyógyuláshoz a nyelvnek nyugalomra van szüksége, lehetőleg minél kevesebbet mozgassa, terhelje.

Naponta többször öblögesse száját szájfertőtlenítő és gyulladáscsökkentő készítménnyel (pl. Phlogosol oldat, kamilla tea, stb.), dohányzás után minden alkalommal!

Naponta tisztítsa meg ékszerét az esetlegesen rárakódott szennyeződésektől fültisztító pálcika segítségével.

Naponta ellenőrizze a golyók menetének feszességét a kilazulás és az ékszer elveszítésének elkerülése végett.

Fém ékszer behelyezése esetén két hét letelte után jöjjön vissza hozzánk, ekkor az első alkalommal behelyezett hosszú ékszerét optimális méretűre (rövidebbre) cseréljük.



Ezt találtam még neked. Az első mondat végén azt írják ez természetes. A fene se tudja...mindenesetre ha nagyon fáj, és gennyesedik-vagy gyulladt akkor mindenképpen lássa szakember! :)

2011. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem cigizek, tegnap ittunk kicsit az igaz, de már előtte is iylen volt, gennyesedés nincsen hálajóégnek még...:O huh

Jah igen, ezt én is olvastam, de azért köszi utsó...:D

fájni hogyismondjam olyan érzés, ugy fáj, mint mikor ráharapsz a nyelvedre, és utána fáj...

2011. máj. 28. 12:51
 7/10 A kérdező kommentje:

wáááááá :S

kicsit megpiszkáltam ezt a foltot, és lejött ilyen elhalt szövet vagy nemis tudom, meg fehér folyadék jött ki...:S

dokihoz hétfőig nem tudok menni....

most megint öblögettem, bekentem ezzel a krémmel, csípi...S:

maga a piercing a helyén van, szépen mozog, nem nőtt be, nyelvem még dagadt....

2011. máj. 28. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 7éve van,de semmi ilyen nem volt.Milyen krémmel kented be?Amúgy szerintem mozgatnod("tornáztatni") kellene.Megpróbálhatnád jegelni.Az a pici fehér akrmi nem tudom mi lehet/lehetett.De ne vedd ki a piercinget.

24/L

2011. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
aperisan gél, ilyen gyógynövényes cucc...
2011. máj. 28. 19:20
 10/10 A kérdező kommentje:
am mozgatom sokat, szilárd kajákat eszek.
2011. máj. 28. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!