Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik le egy vizsgálat...

Hogyan zajlik le egy vizsgálat a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Légyszi csak normális válaszokat. Tudom,h sokaknak ez teljesen alapvető kérdés, de mindenkinek van első ilyen alkalom,amikor még fogalma sincs róla. Tudom,h buta kérdés, de arra a "székre" ahová rá kell ülni, ott teljesen levetkőzik "alul" az ember,vagy zokni/cipő marad? A mellvizsgálat előtt ugye a nadrágot vissza lehet venni, és nem teljesen meztelenül kell lenni? stb.
2011. máj. 30. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én általában valami hosszú tunikát veszek fel, így nem annyira kényelmetlen a dolog. Nekem mellvizsgálat ritkán van, nem is tudom, hogy mikor szokta...


Amúgy én a cipőt leveszem a szék előtt, de a zoknit nem. Minek?!

2011. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előszöris mindenképpen azt javaslom,hogy hosszú,derék alá érő felsőt vegyél fel,vagy szoknyát,de inkább a hosszú felső. Elég kellemetlen lehet alul csupaszon járni a vetkőző és a szék között :)

A cipőt vedd le. Zokni maradhat.

A mellvizsgálat előtt (nekem olyan még nem volt) szerintem vissza lehet venni az alsó dolgokat,de ha hosszú felső van rajtad,akkor az se lesz probléma,ha sietős a doki,és nem hagy időt,h visszavedd a nacit meg a bugyit.

remélem,h tudtam segíteni!

2011. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bemész a szobába. Ott általában ül egy asszisztens meg a doki. Megbeszélitek miért jöttél, van-e panaszod, stb. Bemész egy külön szobába, ott kell levetkőzni - alulról minden lekerül, zokni maradhat, cipő is, de egyszerűbb zokniban. Lehet, hogy csak egy paraván mögött tudsz vetkőzni, nem külön szobában. Felhelyezkedsz a tipikus lábszéttárós székre. Bemegy a doki, kesztyűt húz, vazelinbe nyúl. Lehet, hogy megkér csússz lejjebb picit. Megvizsgálja a külső részt, a nagy- és kiajkakat, közben folyamatosan diktálja az asszisztensnek, hogy mit tapasztal, ő meg pötyögi befele a gépbe. Majd felnyúl. Megnyomogat belül, közben felül is megnyomkodja a hasad. Kommentál továbbra is. Te a legjobban akkor érzed magad, ha nézegeted a plafont, és gondolatban egy mesés tájon jársz vattacukorral meg lufikkal. Ez picit kellemetlen egyébként - amikor így nyomja a hasat is -, de teljesen tűrhető. Utána előveszi a kacsát, egy fém eszköz, általában hideg, néhány helyen előmelegítik. Azt behelyezi, szétnyitja, nem fáj, ez is a kellemetlen kategóriába sorolható. Benyúl egy pálcikával, ezzel vesz kenetet a rákszűrésre, egyéb vizsgálatokhoz. Ezután kiveszi a kacsát, te felkelhetsz a székről. Nekem eddig mindig úgy volt, hogy felöltözés előtt már kérte, hogy húzzam fel a felsőm és a melltartóm, szóval alul is meztelen maradtam. Megtapogatta a melleimet, megnyomogatta a nyirokcsomókat, majd mehettem felöltözni. Ő közben folyamatosan beszél az asszisztenssel, te kimész hozzájuk, és megbeszélitek a további tudnivalókat.

Utána esetleg még egy-két napig fájhat az alhasad, de semmi vész.

Ne félj, ne aggódj. Kellemetlen, meg nem túl jó, de... A szükséges rossz kategóriájába sorolandó. A doki meg azért orvos, mert rengeteg tudása van, sok dolgot látott, és neki nos, te nem is ember, hanem munkaeszköz vagy. :) Tényleg ne aggódj. :)

2011. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hülye kérdés, valamikor el kell kezdeni. Ha van rá pénzed, inkább magánrendelésre menj, nem liheg körbe 3 asszisztens és nem érzed úgy mint aki futószalagon van. Először is: Leültet, kérdez ezt, azt. Érdemes szoknyában menni, mivel a szoknyát nem szokták levetetni az emberrel, mert hülye érzés deréktól lefelé pucéran kilibbenni a vetkőzőből, csak akkor húzod fel derékig ha már fekszel az asztalon. Cipő maradhat. Ha megvizsgált, vissza mész a vetkőzőbe, bugyi vissza, ledobod a felsőt, megvizsgálja a melleket, nyirokcsomókat. Mindeközben az orvos, ha normális, nagyon ügyel arra, hogy ne érezd magad kellemetlenül. Épp ezért nem is kell levetkőzni teljesen. Nem tudom más hogy csinálja, de engem mikor vizsgál a dokim, mondja közben, hogy épp mit vizsgál, mit tapogat, mit miért csinál, nyugtatgat, szóval folyton beszél hozzám, amivel oldja a feszültségem.
2011. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Zoknit nem kell levenni, hiszen a puncidat vizsgálja az orvos, nem a lábad.
2011. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.


(13:01-es,ha már túl leszek a vizsgálaton,akkor a te válaszodon is tudok majd remélhetőleg mosolyogni :))

2011. máj. 30. 13:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Túléltem :) Mégegyszer köszi a válaszokat, így sokkal "könnyebb" volt, kevésbé izgultam.
2011. máj. 31. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!