Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menopauza? Hormonpótlással...

Menopauza? Hormonpótlással késleltethetők a menopauza tünetei és negatív hatásai?

Figyelt kérdés
Régebben ezt hallottam, de legutóbb, amikor rákérdeztem a nőgyógyásznál, nem válaszolt semmit. Pedig ez sok korosodó nő életét tehetné élhetőbbé.
2011. jún. 1. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak rávaló gyógyszerek, de hormonkészítmény, és csak x ideig hat - idős néninél már nem. :)
2011. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rolad van szo?
2011. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Talán még olyan idős néni nem vagyok, 47 éves konkrétan.

És rólam van szó, igen.

Mindezek ismeretében, további hozzászólások?

2011. jún. 2. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Késleltethetők a tünetek. Ha beválik és nem okoz mellékhatást meg lehet fontolni az alkalmazását. Én is ezen gondolkodom, mert elég durva tüneteket hozott ki a változókor /idegesség, hőhullámok, hajhullás, vasszint emelkedése/ már öt éve tart és eléggé elkeserítő. A mellrák kockázatát növeli.
2011. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Honnan vagy ilyen jól tájékozott? Ha nem titok, hány éves vagy?

A mellrák kockázatát a hormon bevitel növeli?

Ha tudsz róla (a kérdésemmel kapcsolatosan) még többet, szívesen olvasok róla.

Neked orvos ajánlotta?


Tulajdon képen azt sem tudom, hogy már benne vagyok-e, vagy sem. Ki-ki maradozik egy, de akár két hónapig is. Az orvos nem is nagyon foglalkozott velem, amikor beszéltem neki róla, igaz, nem fogadott orvos volt, nekem egyébként nincs is olyan.

Egyéb tüneteim úgy gondolom, nekem nincsenek. Tehát, akkor most az, vagy nem az?

2011. jún. 3. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:

56 éves vagyok és 5 éve benne vagyok a változókorban.

Szerintem neked most kezdődik. Írjál privát e-mailt, mert itt nem tudunk folyamatosan levelezni.

2011. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen
2014. dec. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!