Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem válik be egyik...

Miért nem válik be egyik fogamzásgátló gyógyszer sem?

Figyelt kérdés
Régen évekig Femodent szedtem, tökéletes volt. A fiam születése után is tudtam szedni, mivel nem tudtam szoptatni a 6 hetes vizsgálatnál felírták és megint jó volt. 3 éve született a lányom. Ő majdnem 2 évig szopott. Egy ideig szedtem a szoptatós gyógyszert, de abbahagytam, és egy darabig semmit nem szedtem. Amikor már nem szopizott újra elkezdtem szedni a Femodent, és folyamatosan pecsételtem mellette. Pár hónapig vártam hátha rendeződik, de nem lett jó. Elmentem a dokihoz, felírta a Volinát. Dettó. 7 hónapig kínlódtam, végig vérezgettem. Aztán jött a Jangee, és eddig ez volt a legdurvább, 21 nap alatt 15 nap vérzés, és most hogy elfogyott megint megjött rendesen! Már elegem van! A doki csak kisérletezik. Most a Tri-Regolt írattam föl, mert az 3 fázisú. Szerintetek szedjem, vagy várjak pár hónapot és csak ha utána minden OK? A gyógyszerész szerint biztos eddig az volt a baj, hogy kicsi volt a hormontartalom. Mi a véleményetek? Miért volt jó régen és most miért nem? Mi változott?
2011. jún. 2. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
szültél közben
2011. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az gyakran megváltoztatja a hormontermelést.
2011. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért nem rakatsz be egy spirált?
2011. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az első szülésem után jó volt, a második után lett rossz.Köszi de kórházban dolgozok, a nem kívánt terhességek nagy hányada spirál mellet történik...úgyhogy ezt kihagynám!Az egy állandó gyulladást idéz elő. Láttam anyu régen mennyit szenvedett...ezt tuti nem! A Tri-Regol-mivel 3 féle hormontartalom van benne-nem lenne jó?
2011. jún. 2. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, most kaptam a 4. gyógyszert, én még nem szültem. Viszont azt tanácsolom, hogy ne nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológushoz, mert ezt az agyalapi mirigy nem megfelelő működése okozza, ez az egyetlen, ami így tudja befolyásolni a ciklust, nekem is meg kellett emelni a pajzsmirigy gyógyszerem adagját. Igaz azóta is pecsételek, de én más vagyok, mert PCO-m is van.

Csak nekem is az endokrinológusnál derült ez ki, miután a nődoki nem tudott már mit tenni.

2011. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy a szervezetednek nem tetszik? Már bocsi, de szerintem a folyamatos pecsételés meg szenvedés smemivel sem jobb, mint a spirál.

De ha az sem tetszik, akkor használj óvszert vagy pesszáriumot.

Rengeteg nő nem alkalmas a tabletta szedésére, nem te vagy az egyetlen. Ha nem jó, akkor nem kell erőltetni.

2011. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A spirált én sem ajánlom,egyrészt a legbizonytalanabb eszköz, gyulladást okozhat, másrészt nekem averzióim lennének azzal szemben, hogy hagyja megtermékenyíteni a petesejtet, csak a beágyazódását akadályozza meg. De ez már személyes dolog.
2011. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tabletta is akadályozhatja a beágyazódást. Több ponton hat. Egyrészt a peteérést akadályozza, de ha nem sikerül, akkor gátolja a spermiumok bejutását, és a nyálkahártya elvékonyításával a beágyazódást.
2011. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3 fázisos gyógyszer lesz neked a jó, az én orvosom is ezt "szereti", mert ez utánozza leginkább a természetes ciklust. Szedtem én is egy fázisost de attól én is vérezgettem, bár nem ennyire durván. Időközben meg biztos megváltozott a tested a szülés miatt. De ez a 3 fázisos szerintem már jó lesz. Most is vérezgetsz?
2011. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, éppen ezért felírattam a Tri-Regolt. Már beszedtem egy pár szemet, mégis van egy halvány barna valami. Mikor derül ki hogy jó-e ez? Már eléggé kivagyok!
2011. jún. 16. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!