Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » O. O Ma megjött de hétvégén...

O. O Ma megjött de hétvégén megyünk balatonra és csak apukámmal szal muszáj lesz fürödnöm. Lécci ha addigra nem múlik el irjátok le hogyan fürödjek ugy h meg van? 13/L

Figyelt kérdés
Mármint azt tudom h tamponnal de melyik fajta a legjobb az o. b-k közül rá, és mennyi időnként kell cserélni? Meg még amit tudni érdemes mert még soha nem fürödtem ugy h megvolt.13/L
2011. jún. 6. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ob minit ajánlom első körben.

Kézmosás,tampon fel, bemész a vízbe,mikor kijöttél kicseréled a tampont.

De javaslom,hogy addig még probáld ki itthon,hogy ne ott kelljen szerencsétlenkedni ezzel a strandolás helyett:) Egyébként lehet,hogy hétvégére már el is múlik,még csak kedd van

2011. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem fürödnék. Nekem a nőgyógyászom azt mondta ilyenkor még az otthoni fürdőkádas fürdés sem ajánlott, csak zuhanyozás, mert nyitva van a méhszáj és nagyon könnyű valami fertőzést összeszedni. Most gondolj bele a Balatonban mi van... Igaz, ha szűz vagy elvileg véd valamennyire a szűzhártya de azért én inkább nem kockáztatnék.
2011. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a tampon felhelyezésével nincs gond első óta azt használok minit, vagy normalt, még szerencsére sosem volt vele baj eddig. Fürödnöm muszáj, mert nagyon nem szeretnék elkezdeni ilyenekről beszélni apukámmal :/ Viszont viszek magammal törlőkendőt és meg próbálok gyakran cserélni h lehetőleg elkerüljem a fertőzéseket.
2011. jún. 6. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Hétvégére el kell múlnia.


*Nekem a nőgyógyászom azt mondta ilyenkor még az otthoni fürdőkádas fürdés sem ajánlott, csak zuhanyozás, mert nyitva van a méhszáj és nagyon könnyű valami fertőzést összeszedni.


Azért nem ajánlott kádban fürödni, mert meleg vízben fürdesz, és a meleg fokozza a vérzést.

A méhszáj nincs nyitva (az szülés előtt meg közben van nyitve), fogalmazzunk úgy, hogy "nyitottabb". De az igaz, hogy könnyebb így fertőzést kapni.

2011. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A törlőkendőt egy életre felejtsd el, meg az intim lemosót is. Felborítja a hüvelyflóra egyensúlyát, és sokkal könnyebben kapod el a fertőzéseket. Babaszappannal mosakodj, azzal teszel a legjobbat. És nagyon fontos, hogy mindig tiszta kézzel nyúlj magadhoz. Kézmosás, és még a nyilvános wc kilincsét is csak zsepivel fogd meg.
2011. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mondd meg Anyukádnak, hogy szóljon az Apádnak és meg van oldva. Az intim kendők jók, mert lactobacillust tartalmaznak, tehát pont nem borítják fel a hüvely pH-t, hanem segítenek fenntartani. Fürdeni menstruáció közben valóban nem a legjobb.
2011. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Anyukám külföldön dolgozik csak kb havonta jön haza :/
2011. jún. 6. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:

A fertozesek es hercehurca meg egyeb kellemetlensegek elkerulese erdekeben inkabb ne furodj es nyugodtan mondd meg apukadnak. O mar felnott ferfi, tudja, hogy a nok vereznek. Raadasul o az apukad, nem valami idegen hapsi. Ha vele nem tudsz oszinte lenni akkor kivel?

Amugy meg qrva 1szeru, nem kell reszletezni, o sem kivancsi az apro reszletekre, eleg csak annyit mondani neki, h apu figyelj most megvan, inkabb nem furdok. Pont. (vagy mondd h apu noi dolog, nincs furdes. ennyi.)

2011. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!