Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményed a lúgosításról...

Mi a véleményed a lúgosításról? Próbáltad? Mivel? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 10:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Alaptalan baromság, már elméletben is ellentmond a biokémiának.
2011. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%
kedves első válaszoló: miért? (nem kötözködés, érdeklődés)
2011. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
60%

Mert a szervezet puffer rendszerei rendben tartják a pH-t, semmiképp sem fog eltérni a savas irányba (vagy ha igen, akkor azt metabolikus vagy respiratórikus acidózisnak hívják, és kórházban kezelik), és nem kell "lúgosítani" (nem is lehet, mert a pufferek kivédik).

Aminek a pH-ja változhat, az a vizelet, ugye ismert tény, húsevőknek savasabb, vegáknak lúgosabb.

Amit el tudok még képzelni, hogy mivel bizonyos vesekövek lúgos, mások savas vizelet mellett képződnek inkább, egy arra hajlamos egyén beletrafálhat egy vesekőképződésbe a nagy lúgosítás közben.

2011. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, hogy az első válaszoló helyett reagáltam, remélem, ő is kb. ilyesmikre gondolt ;)
2011. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

Enikő, konkrétan ellentmondasz a legutóbbi kutatásoknak ebben a témában.

Nézzétek meg ezt:

Több orvos jegyzi itthon.

[link]


Az acidózisról egy cikk:

[link]


Mivel pedig a vér PH értéke a bevitt táplálék bázisértékétől Is füg, igenis lehet lúgosítással méregtelenítést végezni, mivel a savábátis egyensúly fenntartása érdekében a fokozottan lúgosító tápanyagok bevitele az elraktározott (többnyire a azsírsejtek közé, által beburkolt)savas kémhatású salakanyagok felszabadulásával jár, aminek hatására pl. a zsírsejt szétesik. Lúgosító diéta persze 10 nap, max 2 hétnél tovább nem célszerű, de kiváló méregtelenítő.

2011. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen igaza van az előző válaszolónak. Orvosis vagyok, és nekünk már az első félév kémia előadásán hosszan taglalta az előadó, hogy mekkora egy orbitális baromság. Csak annyit tennék hozzá az amúgy nagyon jó magyarázathoz, hogy ezzel csak nehezebb emésztést érnek el az emberek, hiszen a gyomorban lévő fehérjebontó enzim alapvetően 2-es pH-n működik, efelett inaktiválódik. Tehát ha az ember "lúgosít", azzal csak kiiktatja az emésztés folyamatának nagy részéből a gyomrot, így több feladat hárul a belekre, és kész is az emésztési probléma. Ezért is szerepel az ilyen lugosítós reklámokban, hogy a "természetgyógyászok ajánlásával", mert az orvosok már rég megcáfolták a hitelességét.
2011. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
41%

"Mivel pedig a vér PH értéke a bevitt táplálék bázisértékétől Is füg"


Helytelen megállapítás. A vér pH-ja pont, hogy nem függ a bevitt tápanyagok pH-jától, ugyanis a vér puffer rendszere semlegesíti. Ezért is kell a puffer rendszer, különben a szimpla gyümölcsevéstől is kialakulna az acidózis. Ha a "lúgosítás" kitalálói egy picit is értenének a biokémiához, már nem mondanának ekkora hülyeséget.

2011. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
28%

Akkor annyit kérdeznék: egy súlyosan elsavasodott szervezetet te hogyan gyógyítanál (hogy oktatják az orvosin). Pl. eddig húst evett, italozott, dohányzott-és életmódváltást szeretne...

Ha étellel nem megy, akkor esetleg az oxigéndús levegó jó lesz rá?

Mert ha csak annyit mondasz, hogy egyen sok zöldséget, kevesebb húst ne igyn és ne dhányozzon- nos? Csökkentette az elsavaspodását?

Komolyan érdkeelne.

2011. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%
Kezdjük ott, hogyha a vér a savasabb tartományban van, az nem a táplálkozásának a hibája, hanem, hogy "elromlott" a vér puffer rendszere. Nagyon bonyolult folyamat kideríteni, hogy mitől, de az a lényeg, hogy EZT kell helyreállítani, tehát a puffer rendszert. Pl. ha a pufferszint túl kevés, akkor infúzióval a véráramba juttatnak bizonyos mennyiséget, hogy az egyensúly helyre billenjen. Természetesen ettől még lehet rossz az adott ember életmódja, de azt nem kamugyógymódokkal (lásd lúgosítás) kell kezelni. Dohányzásról leszoktatás, fehér hús, nagyobb mennyiségű zöldség/gyümölcs etc. Az oxigénnel "dúsított" víz megint egy tévhit, ilyen nincs, mert ellentmond a fizikának :)
2011. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

Íme, tapasztalat: Tavalyra minden, a tévhiten alapuló, ám amúgy tényként nálam meglévő elsavasodái tünetet véltem felfedezni magamon, amikor is csináltam egy tisztítókúrát (vehetjük léböjt kúrának is, évszézados népi gyógymód, de ide vehetjük az ajurvédikus, a Hagyományos Kínai, a Tibeti gyógyászatot is, kissé régebbi keletűek és nem lebecsülendőek, kiemelten azon hozzászólónak, aki azt sem tudja, hogy a "Természetgyógyász" címet csak orvos viselheti- szóval MIDEGYIK a méregtelenítéssel indít, ami a legtöbbször ténylegesen, a mai szóhasználatban lúgosítást jelent.)

Szóval rászántam magam, és jóformán csak préselt uborkalevet ittam, ettem almát.


Teljesen megváltozott a hangulatom, életerős, életvidám lettem, nem éreztem éhségérzetet (csak azokon a napokon, amikor "vétkeztem", azaz bekaptam valami mást is), a bőröm kivirult, és 6 olyan kilót fogytam normális székelés, NO említett mellékhatások mellett, ami soha nem jött vissza.


Orvos ismerős szerint is (ő történetesen nem természetgyógyász)létezik fogyni lúgosítással. Más orvos (Ő pl. tanít az egyetemen, no comment) dühödt kirohanást rendezett e tárgyban. Én nem értek pufferekhez és hasonlókhoz, de sztem nem azt kellene tanítani, mit nem lehet, vagy mi az abszurd, és ezt bizonygatni a biokámiával, fizikával, az lenne a hiteles, ha megmagyaráznád, mitől működik. Ha nem orvosi okból, bizonyára ráolvasástól...Évezredek óta.

2011. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!