Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponos strandolás. Hogy is...

Tamponos strandolás. Hogy is működik ez?

Figyelt kérdés
Ritka esetekben használok tampont, akkor is kizárólag tisztasági betéttel. Lehetőségem adódott egy strandolásos kirándulásra, de pont menstruálni fogok. Hogyan is működik akkor a tamponos megoldás fürdőrucinál? Bemehetek vele a vízbe? Nem lesz véres a fürdőbugyi ha nem teszek tisztasági betétet?
2011. jún. 22. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

nem lesz véres,azért van a tampon.

bemehetsz a vízbe,de min.egy óránként cseréld,ha vízből kijössz akkor is cseréld.

2011. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt ajánlják, hogy ha kimész a vízből, cserélj, mert belemegy egy picit a víz és az nem jó, ha benne poshad. Ha rendesen felrakod és figyelsz rá nem lesz véres a fürdőbugyid :)
2011. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én csak tampont használok, fürdeni is bátran járok:)

arra figyelj, hogy 3-4 óránál tovább ne legyen bent a tampon(mert megtelik vérrel/vízzel),és akárhányszor kijössz a vízből cseréld ki.:)

Nem lesz véres, ne izgulj, arra figyelj, hogy a zsinórja ne lógjon ki:)

2011. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz véres, de nyitottABB a méhszáj, nagyOBB a fertőzésveszély. Mondjuk ne fehér fürdőruhában menj, hanem feketében.

Kb. 45 percet bír ki egy tampon (de azonnal átázik persze, de ennyi idő után kezd kicsúszni és nyomni - ezt érzed), legalábbis nekem.

Ami bonyolítja a helyzetet: fürdés előtt kézmosás, tiszta kézzel tampon be, fürdés után szappannal megmosod lent, és úgy rakod be az új tampont. Akkor is, ha még vissza akarsz menni a vízbe. Erre nincs minden strandon lehetőség.

2011. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ah, Istenem! Nem egy "pici" víz megy bele, konkrétan az elején átázik. A fürdőkádban ki lehet próbálni.
2011. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó pár évvel ezelőtt én is strandoltam tamponnal. Akkor sikerült, nem lett semmi véres. Persze azért nagyon oda kell figyelni. Viszont tavaly nekem is így jött össze egy strandolás. Nem értem, hogy miért, de a tamponban lévő véres víz folyt vissza. Nem volt közel se megtelve de 1/4-ig megtelve se a tampon és mégis. Nem elijeszteni akarlak, csak valaki hátha ezzel kapcsolatosan is tudna tanácsot adni.
2011. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor ázzál a fürdőkádban :D:D:D:D Én csak a saját tapasztalatomat írom le, nekem egy picit lesz vizes.
2011. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 flora08 ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen erősségű a vérzésed. Amikor tavaly nyaraltunk, az egyik napon strandolás volt a program, nekem aznap jött meg, úgyhogy még nem volt olyan erős, akkor tudtam fürödni tamponnal. Nehezebb napokon nem próbálnám ki, mert tényleg szív fel vizet is.
2011. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vazze, véletlen kérdést húztam... :) Okosodtam.
2011. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!