Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfiai vizsgálatra...

Mammográfiai vizsgálatra kitől kell a beutalót kérnem?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásztól vagy a háziorvostól!
2011. jún. 25. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a nőgyógyász küldött el, mert mondtam, hogy szeretnék egy alapos kivizsgálást. Nagyok a melleim és a tapintásos vizsgálat szerintem kevés.
2011. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül kell elmenjél, ez egy hisztéria ami

ekörül zajlik, mivel akinél mellrákot diagnosztizálnak,

azok helytelenül táplálkoztak sok éven át és vitaminhiányosak, emiatt legyengül az immunrendszerük és ekkor fejlődik ki az. Sok esetben magától is visszafejlődik, ha valakinek erős az immunrendszere.

Ha mindenképpen mész, semmiképpen sem röntgenvizsgálatot kérj, mert azzal többet ártasz mint használsz, hanem ragaszkodj az ultrahanghoz.

2011. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, nehogy lebeszéld már!!!

Igenis el kell menni és meg kell nézetni. Az ultrahang is jó, ha találnak valamit, úgyis tovább küldenek mammográfiára. A ráknak semmi köze a helyes táplálkozáshoz. Nemrég halt meg a barátnőm, aki a sport és a bio lelkes híve volt. Nem húzódott vissza a daganat!!!!!!! Van, aki kigyógyul belőle (pl a főnököm tavaly) és van, aki belehal. Igenis minden szűrővizsgálatot ki kell használni!!!

2011. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mammográfiára akár háziorvosod is beutalhat, de zömmel inkább elküldik a nőket az Emlő Szakrendelésre, s onnan utalnak tovább ha szükséges! Ha "csak" egy szűrővizsgálatot akarsz, ahhoz 30 éven fölül kell legyél, mert addig nem igazán csinálnak szűrést! Ha valami konkrét oka van a dolognak, akkor mielőbb háziorvos és beutaló!!! (régebben fogadtak az emlő szakrendelésen beutaló nélkül is, most nem tudom hogyan működik a dolog?) Mindenesetre ha tapintottál valamit S.O.S. menj!!!!!
2011. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nődoki és háziorvos is adhat. Ha 30 alatt vagy, illetve ha nem szültél még nem mehetsz mammográfiára,de akkor is mehetsz mell ultrahangra. És ha nem tapintottál semmit, akkor is mehetsz,mert nekem évekkel ezelőtt találtak egy kis gócot ultrahangon,azóta rendszeresen ellenőrzik, tehát tudom, hogy ott van,de mégsem tudom kitapintani.27L
2011. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Igazából csak vizsgálatra kéne mennem mert még nem voltam és 29 éves vagyok!

Nem tapintottam semmit ki csak szeretném tudni hogy minden rendben van e!

Szültem is már két babát!

Szóval akkor elég a háziorvostól is beutaló?

2011. jún. 26. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva 30 év alatt nem igazán szűrnek prevenciós célból, csak ha van valami gondod :( Esetleg megbeszélheted a háziorvosoddal, hogy adjon beutalót emlő UH-ra - az nem is jár akkora megterheléssel, mint a röntgen, de az is járható út, ha a háziorvosodtól kérsz egy beutalót és elmész emlő szakrendelésre (csak ott is megkérdezik, hogy mi a panaszod?)
2011. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!