Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Canesten Kombitól lehetnek...

Canesten Kombitól lehetnek ezek a szörnyű tünetek?

Figyelt kérdés
Elmentem nőgyógyászhoz 3 hónapja,mert éreztem elkaptam valami gombát.Antibiotikumot és Canesten Kombit írt fel,azt mondta ártalmatlan valamit szedtem össze, ne féljek. Jó, én hittem,ő az orvos. A tünetek,most 3 hónap elteltével visszajöttek, így magamtól vettem a gyógyszertárban.Azonban ma, a 2. kúp után szörnyű alhasi fájdalmaim vannak, vizeletvisszatartási panaszokkal, olyan,mintha égetne,ha pisilek,és mintha nem tudnám visszatartani, 20 percenként wc-re futkozok.A hangulatomra is kihat,semmihez nincs kedvem ebben a 2 napban, fáradt,nyűgös vagyok.Semmiképp sem használom fel a 3. szemet.De mi lehet a gond? Valaki tapasztalt ilyet?Megyek...megyek nőgyógyászhoz,de lesz 1 hét,mire időpontot ad...Kérlek írjatok,mert szörnyű ez!!!
2009. márc. 25. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiket írsz, azok tipikus hólyaggyulladásos tünetek. elképzelhető, hogy a gomba nem lett megfelelően kikezelve, ezért átterjedt a húgyutadra. menj el az urológiára.
2009. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felhúzódott. A meleg ülőfürdő is viheti felfele. Lehet, hogy baktérium, te meg gombára kezelted. Orvoshoz! Körzeti.Reggel. Esetleg még gyorsan menj az ügyeletre, ad valamit reggelig. Nekem volt ilyen, éjfélre úgy fájt, össze vissza jártam a lakásban, összeestem, ettől begörcsöltem, rángatóztam, mentőt kellett hívni. Eltört az orrom, agyrázkódást kaptam és amnéziát. Csak hogy ijesztgesselek egy kicsit. Ha nagyon erős a fájdalom, inkább menj most az ügyeletre. Cataflant is próbálhatsz, az gyulladásgátló is. Győri vagy? Itt ez már népbetegség. Már a CIA-ra gyanakszunk :)
2009. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is most a hólyadodra ment rá valamilyen fertőzés, gyulladás. Elképzelhető, hogy a múltkori problémád szövődménye. Én felhívnám a háziorvost, hogy ő tud-e valamit felírni, vagy laborba vizeletvizsgálatra esetleg elküld-e. Legfeljebb tovább irányít egy szakorvos felé, ha ő nem fogad.
2009. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy gyakori ordogi kor. A gomba ki lett kezelve, csak kaptal a nogyogyasztol egy kis antibiotikumot is, ami kinyirta a huvelyed normal florajat. Ilyenkor atcsap az egesz fertozes bakterialisba egy ido utan, mert a gonosz bakterimok vidaman el tudnak szaporodni a tejsav termelo bakteriumok hianyaban (mivel nem tudjak biztositani a huvely savas ph-jat).


Mivel a hugycsonyilas nagyon kozel van, beterjed a fertozes a holyagba is.


Amit tegyel:

Kezeld ki a holyaghurutot, akar haziorvos is felir neked antibiotikumot (pl Cifran jo ra). Utana pedig rakd rendbe a huvely floradat (vannak erre jo lactobacillus keszitmenyek, de pl kefirt is lehet hasznalni).


A nogyogyaszodat pedig valogasd meg! A nok jelentos tobssegenek a huvelyfloraja attol megy tonkre akar egy eletre, hogy a nogyogyaszuk minden kis fertozesre antibiotikumot ad. Holott nem kene.

2009. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mostanában sajnos én is kétszer szedtem széles spektrumú antibiotikumot és attól tartottam, hogy tönkre teszi a hüvelyflórámat. Szerencsémre nem lett ilyen problémám, viszont a bélflórámat teljesen tönkre vágta. Én nekem szerintem soha nem írt fel a nőgyógyász antibiotikumot, amikor valamilyen fertőzésem volt. Mindig csak hüvely tablettát, kúpot kaptam, vagy krémet.
2009. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mára enyhültek a panaszaim,szinte megszűntek, nem tudom mi lehetett ez.A nőgyógyászom pedig,hiába áll az egyik legjobb hírében....gyógyszertárban én is tudtam volna venni canesten kombit...meg netről megállapítottam magamnak is,mi a gondom, de persze,nem kezeltem magam szakember véleménye nélkül...Hozzáteszem fogamzásgátlót is úgy írt fel,hogy semmit sem kérdezett, csak,hogy melyik fajtára gondoltam.Könyörgöm,nekem kéne tudnom, milyenek vannak forgalomban,és nekem melyik jó? erről ennyit..
2009. márc. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!