Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyaraláskor, hogyan védhetném...

Nyaraláskor, hogyan védhetném magam?

Figyelt kérdés
Nemsoká nyaralásra kerül a sor, de én közel egy éve szenvedek fertőzéstől, kevés kihagyással. Jelenleg is kezelnek, remélem elmúlik. Így hogyan mehetnék strandolni? Milyen módszerek vannak amivel megvédhetném magam? Valakinek valami tapasztalata? Gondoltam a vazelines tamponra, vagy bekenném előtte magam gombaölő krémmel, vagy előtte- utána tejsavas irrigálás? Milyen módszer lenne a jó?
2011. júl. 4. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen!!!

A tampon azonnal átázik (fürdőkádban kipróbálhatod), ráadásul ha nem menstruálsz, fertőzések forrása. Az irrigálással meg csak szétcseszed a hüvelyflórát, ami szintén fertőzések melegágya lesz.

Betegen NE menj fürödni, ha egészséges vagy, akkor meg bízz a szervezetedben. Természetes vizekben nem jellemző, hogy fertőzést kapnál.

Kerüld az intim kendőket és lemosókat, az illatos wc-papírt, mindenféle tisztasági betétet, zuhanyozz, babaszappant használj, nagyjából ennyit tehetsz magadért.

Strandolás után mosakodj meg, persze nem napjában 5-ször.

2011. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább ne strandolj. Nem is csak magad miatt, hanem mert ez fertőző, és egy zsúfolt strandon egy rakás embert meg tudsz fertőzni. Nem valami szép dolog.
2011. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vazelines tampont írtam, ami pont erre van kitalálva dm-ben lehet venni, neve: úszótampon, a gombás és egyéb fertőzések megelőzésére. Gondoltam hátha próbálta már valaki. Ha fertőzött vagyok nem megyek, de remélem addig meggyógyulok, és hogy ne kapjak el semmit azért kérdeztem.
2011. júl. 4. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!