Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mit tegyek? FONTOS!

Szerintetek mit tegyek? FONTOS!

Figyelt kérdés

Hüvelygombám van már 2 hete,viszket fáj,tudom hogy hüvelygomba,olvastam a tüneteket,de anyának nem merem elmondani, mert minden héten ezt vágná a fejemhez,hogy megengedte hogy elmentem a párommal Balatonra,pedig mondta hogy baj lesz,egész falu rólam beszélne..Nőgyógyászhoz nem merek menni,nem tudnám lelkileg elviselni hogy benne turkál egy idegen férfi a kezével,kiráz a hideg és remegek a gondolattól, a páromhoz nem nyúlnák,mert undorodnák tőle is,tudom,félek a nőgyógyásztól,inkább meghalok minthogy betegyem a lábam a rendelőbe.Egyre csúnyább és fáj,viszket,ég.Kenőcsöt használhatnák,de ha anya megtalálná,és valószínűleg látná meg érezné a bugyimon hogy használok valamit,soha többet nem engedne még csak az utcára sem,rövid pórázon tartanak.Mit tegyek?(szűz vagyok még).


15/L


2011. júl. 14. 15:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

"anyának nem merem elmondani"

"Nőgyógyászhoz nem merek menni"

"inkább meghalok minthogy betegyem a lábam a rendelőbe"

"Kenőcsöt használhatnák,de ha anya megtalálná,és valószínűleg látná meg érezné a bugyimon hogy használok valamit,soha többet nem engedne még csak az utcára sem"


Ne haragudj, de most őszintén: mégis mit várs?

Ha semelyik lehetőségre nem hajlasz, akkor egy marad: tűröd tovább az iszonyatos viszketést, és addig szenvedsz, még a végén nagyobb bajod lesz (elhanyagolt fertőzés akár meddőséget is okozhat), plusz megkerested az életed.


Nem hiszem el, hogy anyud nem értené meg, hogy bajod van. Egyrészt az anyád, és az a dolga, hgy segtsen. Másrészt felnőtt nő, vsznűleg tudja, hogy gombát kb. bárhol össze lehet szedni.


A nőgyógyász meg nem eszik embert. Előbb-utóbb amúgy sem ártana elmenned (pl. ha majd elkezdesz nemi életet élni, akkor járni kell szűrésre.) Vagy majd a gyerekedet is otthon szülöd egyedül?

Legyen már eszed.


A krémről meg...nem hiszem, hogy bármi baj is lenne abból, ha megtalálnák nálad.

Ha nagyon nem akarsz dokihoz menni, akkor szerezz be canesten kombit és használd. Ha nem javul, akkor menj el orvoshoz.


Ha egyiket sem akarod megfogadni, akkor NINCS más lehetőséged.

2011. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Hátha semmit nem akarsz, nem fog elmúlni, vagy nőgyógyász, vagy kenőcs és ennyi a lehetőség, egyébként a krémet nem fogja megérezni rajtad!!!
2011. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
megkerested=megkeseríted
2011. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ó, Istenem.... Canesten kombit vegyél a patikába (ez egy hüvelykúp és kenőcs egyben.) Vegyél tisztasági betétet is és akkor a bugyin se fog látszani. Vagy mosd ki a bugyid!Ez volt a praktikus tanács!

A "kissé" kioktatós válasz: A nőgyógyász a barátod, ne úgy fogdd fel, hogy "turkál" benned, hanem megvizsgál, mint a háziorvos, aki meghallgatja a tüdőd, vagy megnézi a torkod. Nőhöz is mehetsz, ha az megnyugtatóbb. Előbb-utóbb el kell menned úgyis, lehet nem most, de majd máskor igen.

Elég szomorú, hogy anyukáddal ilyen a kapcsolatod. Hüvelygombát az otthoni WC-n is összeszedhetsz, ahhoz nem kell a Balatonra menni. A tudatlanság fáj. Kicsit tájékozódj ezekről a dolgokról, mert a félelmeid az ismeretlentől való félelmedből fakad :(

2011. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hogy mit tegyél? Először is állj a sarkadra és legyél felnőtt! Ha valaki kap egy gombás megbetegedést, akkor azt 1féle képpen lehet kezelni: Gyógyszerrel, és főleg kúppal+kenőccsel. Ha nyivákolsz, hogy rossz meg fáj, és meg is értem, de egész életedet így akarod leélni?Ez nemfog magától elmúlni!Egyébként meg mi van anyukád ellenőrzi a bugyijaidat, azt is milyen betétet használsz vagy mi???Ennyire nem lehet turkálni sekónkinek sem a magánéletében. Ahogyan kiveszem nem bízol meg anyukádban (mert aki végigkürtöli a falunak, hogy a lányának hüvelygombája van, hát nemtudom, szerintem én azt fejbelőném...), jah és egyébként egy 8 éves kislánynak is lehet ilyen jellegű megbetegedése mégsem hisztiznek hanem az anyukájukkal elmennek orvoshoz. Egyébként meg egyszer muszáj lesz elmenned nőgyógyászhoz, ő azért lett orvos, hogy SEGÍTSEN!!ezt soha ne felejtsd el. Egyébként pedig 2 választási lehetőség van: 1 elmész egy gyógyszertárba és veszel Canesten kombit amibe van kúp meg krém azzal kezeled magad, egyébként meg veszel tisztaságit és így tiszta marad a bugyit anyudnak nemfog feltűnni (vagy talán a betétet is kibontogatja utánad?), vagy a 2. és inkább ez ,hogy elmész szépen egyedül egy nőgyógyászhoz, megmnodom, hogy mi van, azt is, hogy az első vizsgálatod, szépen felfekszel, ő a hüvelyből vesz mintát ami abszolút de nem fájdalmas és ír kenőcsöt. Egyébként pedig az ilyeneket el lehet kapni simán strandon, közös wc használattal akármivel, és aki ezt nemtudja akkor annak a sötétségét nagyon tudom sajnálni. Ha nekem lenne lányom és ilyen helyzetben lenne azonnal vinném orvoshoz, hogy gyógyuljon meg, mert ha nem kezelik meddő is lehet a szövődményektől!!!!és ezt te se felejtsd el!dönts belátásod szerint
2011. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Mindenképpen el kell menned nőgyógyászhoz, mert egyáltalán nem biztos, hogy hüvelygombád van. Otthon semmivel ne kísérletezz!
2011. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Azt hiszed, hogy a nőgyógyász élvezi, ha a puncidba turkál?
2011. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Még saját szobám sincsen,anyukám mindig látja ha betétet veszek ki,felírja mikor menstruálok,és fogja kérdezni,hogy menstruálsz,énmeg azt mondanám hogy nem,és mikor tényleg menstruálnák akkor meg mit csinálnák? El fogja mondani az egész családomnak,eltiltanak a barátomtól,mert ilyen régi gondolkodásúak, és nem mehetek majd sehova,egyépként igen,van egy hely ahova gyűjtjük a betéteket,és anyukám mindig kidobja őket, ismer milyenvagyok,feltűnne neki..én csak félek,hogy egy ártatlan kirándulástól ekkora balhé lesz,SOHA nem voltam kirándulni,szüleim sose vittek el,most az egyszer mentem és ezt is megbántam! Ebből akármi történik,rosszul fogok kijönni!
2011. júl. 14. 16:14
 9/25 anonim ***** válasza:

gynoxin hüvelykapszulát vegyél, 3 db van benne

szűz lányoknak ajánlott mert olyan kicsi hogy biztos fel tudod tenni

2011. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
figyelj, nagyon sajnállak, hogy ilyen az anyukád. a melltartódba rejtsd el a kenőcsöt v vmelyik zsebedbe, v vhova, ahol biztos nem látja, az udvaron cserélj betétet, és vhol az utcán dobd el.de olyan canesten kombit vegypél, amiben van 1db hüvelykúp is. azt azzal az applikátorral tedd föl miután megfürödtél(nekem fekve a legkönnyebb)és dobd ki, uténa már csak a kenőcs kell 3 napig. vhogy dugdosd elm, de tényleg kezeld magad.
2011. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!