Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruácios zavar mi okozhatya?

Menstruácios zavar mi okozhatya?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok 13 évesen jött meg előszőr! 15 évesen ált be 30 ára, mégis lassan egy éve kiszámithatattlanul jön meg! mi lehet az oka
2011. júl. 19. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok minden okozhat zavart, ha egyáltalán zavarnak lehet nevezni. A tablettától, a stressztől, mellette szedett gyógyszerektől stb..
2011. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

bármilyen hormonzavar, fogamzásgátló tabletta, stressz lehet a kiváltó ok. Sőt, még a pajzsmirigy rendellenes működése is. Ha nem marad ki 4-5 hónapokra, akkor talán nincs nagy gond, de egy nőgyógyász biztosan tud neked felvilágosítást adni.


U.i.: okozhatya helyett okozhatja.

2011. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a stessztől zavarodott meg. Új munkahely, nagy kihívások, terhelés. De egy betegségtől is lehet, vagy hirtelen fogyástól esetleg.


Én anno cickafark tea kúrát csináltam, 2 hétig napi 2 csésze. És gyönyörűen visszaállt a rendes kerékvágásba minden.

2011. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a javitást :D
2011. júl. 19. 10:10
 5/11 anonim ***** válasza:

testsúlyváltozás, stressz, hormonzavar (PCO)

Irány a nőgyógyász, és kérhetsz egy beutalót endokrin szakrendelésre, ott megnézik a hormonjaidat. Egy vérvétel és kész is van.

2011. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
20 éves vagy és nem tudsz írni??
2011. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10:06-os voltam.

A cickafarkfű teát én is ittam, nekem is rendbe tette a havimat.

2011. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wellness válasza:
Jobb ha nőgyógyászhoz fordulsz,lehet hormonális eredű (PCO) vagyis anyagcserezavar.Attól függ,hogy milyen életmódot élsz,diétáztál,illetve sportoltál-e mostanság a kelleténél többet.Ha észre vettél magadon a Pco-ra utaló jeleket (zsírosodó-pattanásosodó bőr,hajhullás,gyarapodó súly,szőrzet növekedés stb...) fordul orvoshoz.Elküldenek,vér vizsgálatra és ultrahangra.Gyógyszerrel kezelhető :-)
2011. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12 órásinak.


A PCO nem anyagcserezavar.

A PCO első jelei közé tartozik a kimaradó, vagy egyáltalán nem jelentkező havi ciklus. Ilyenkor vagy a hormonok hülyéskednek veled ( a férfi hormon jobban termelődik a szervezetben), vagy a tejelválasztó mirigyed az agyban. A tünetek, a fent említett súlygyarapodás, férfias kopaszodás, testszőr fokozatos megjelenése (bajusz, szeméremdombtól a köldökig vékony vonalban, szakáll növekedése) zsíros és pattanásos bőr (akne), ultrahanggal kimutatott ciszták a petefészekben, a korábban elmített hormonzavar, és végül a fehérfolyás, aminek semmi köze nincs a gombás fertőzésekhez.

A végeredmény: ha nincs kezelve meddőséghez vezethet, maga a betegség megnehezíti a teherbeesést, és inzulin-rezisztencia is kialakulhat, ami azt jelenti, hogy a szervezetedbe jutattot inzulinra (szőlőcukor, ez is egy vizsgálat, név szerint a terheléses vércukorszint mérés) a szervezeted olyan módon reagál, hogy még több inzulint termel. És végül ott van a pajzsmirigy alul, vagy túlműködés, ami az elhízásért, és a soványságért is felelős, továbbá hormonokat állít elő.

Gyógymód: Ha duci vagy, fogyni kell, ha sovány vagy híni kell. Mindkettő befolyásolja a hormonháztartást. Ha sovány vagy nagyon vékony vagy, akkor a súlygyarapodás elősegíti a peteérést, ha pedig nagy a súlyfelesleged, akkor az meg pont hogy megakadályozza a peteérést. Gyógyszerekkel megvonásos vérzést tudnak elérni, ami a fehérfolyást is megszünteti, de ha abbahagyod, akkor az ismét visszajön. Ha inzulin rezisztanciát állapítanak meg, akkor a 2. kategóriába tartozó (öregkori cukorbetegség) gyógyszereket írnak fel, ami ismét pozitív irányba befolyásolja a dolgokat.

Ha nem szeretnél gyereket még, akkor megoldásnak ott a fogamzásgátló, ami helyrezökkenti a hormonháztartásodat.


Egy vérvétellel minden kiderül, kizárhatják a felmerülő csúnyának hangzó, a PCO által előidézett betegségeket, amiket fent részleteztem.


Tehát téveszme, hogy csak az elhízottak lehetnek PCO-sok, mert pl én elég vékony vagyok, nekem hízókúrát javasoltak, ha az nem segít, jön megint a gyógyszeres kezelés. Ha az embernek nincs szerencséje, akkor vagy meddő lesz, vagy megműtik, de a műtét csak ideig meddig jó, mert nem a problémát kezelik vele, hanem csak az egyik tünetet.

2011. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wellness válasza:

Sajnos a PCO anyagcserezavar :-( De ha gondolod nézz utána bemásoltam 2db linket is.Elhiszed,hogy nem nekem kell megmagyaráznod milyen is ez az állapot,hiszen nálam is fenn áll már egy ideje,pedig normál testalkatú vagyok.

De a kérdező részére szántam,szerintem jobb ha orvoshoz fordul és idővel kiderül mi is okozhatja valójában a menstruáció kimaradását.


[link]


[link]

2011. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!