Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjjelre jó, ha így használom...

Éjjelre jó, ha így használom a tampont? Lent

Figyelt kérdés

mielőtt alszom, tehát már nem tv-zek és ilyesmi, cserélek (narancssárgára, azaz a super-re)

mikor felkelek, első dolgom cserélni.

ha megvan, éjjel fel szoktam kelni magamtól, minden éjjel és akkor is cserélek.


így egészségesnek mondható a használata?

14L


2011. júl. 21. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljesen jó.
2011. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
szerintem nem. nem fogsz belehalni, de azért nem jó dolog éjjel-nappal tampont használni
2011. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nos annyit hozzáfűznék, hogy eddig betétet használtam, de kényelmetlen, és sokkal nagyobb az átázásveszély, tehát utálom.

2011. júl. 21. 13:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen normális. Én este már lefekvés után nem szoktam. Szóval nem kelek fel csak azért.


Egészséges vagy nem, de nekem azóta vannak nyugodt éjszakáim, mióta tampont használok.

2011. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

estére mindenhol azt írják,hogy a betét a legjobb mert a tamponon megragadhatnak a bacik...

De ha te este rendszeresen,vagyis kb.4óránként felkelsz cserélni,akkor szerintem jó.

2011. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4óránként kb felkelek. szóval valahogy riasztom magam, mert érzem, ha cserélni kell és akkor kelek :)


köszönöm a válaszokat, jöhet még:)

2011. júl. 21. 14:12
 7/15 flora08 ***** válasza:
100%
Szerintem is jó így. Kb. 6 éve használok éjjelre is tampont, semmi bajom nem lett tőle, lefekvés előtt csérélek utána ébredés után rögtön. Sok helyen olvastam már, hogy nem nem egészséges éjjelre a tampon, mert sokáig van bent és így nagyobb a fertőzésveszély. Én nem tudok csak betéttel aludni, egy csomószor átáztam, foltot hagyva a lepedőn és a pizsamámon.
2011. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászok nem pártolják ám blok a tampont pláne éjjel nem. Ennek több oka is van. Az egyik a fertőzésveszély, ami tamponnál a közhiedelemmel ellentétben sokkal jobban fennáll, mint a betétnél. A másik, hogy a tampon nem tud teljesen mindent magába szívni, maradhat nyomokban vér, nyálkahártyadarab a tampon tetején. Ez viszont felmarhatja a méhszájat egy idő után.

Más, ha az ember kiránduláson, randin tampont használ olykor, olykor és más, ha rendszeresen ebben alszik.

Vannak remek éjszakai betétek, ha ezt egy szorosabb bugyival felveszed, nem fog átázni. De ha mégis, akkor mi van? Otthon vagy, kimosod a bugyidat, vagy a lepedőt, megszárad folt nélkül. Nincs ezzel semmi gond, természetes dolog. Az egészség szerintem többet ér.

2011. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Minek kelnél fel mindig ha használhatsz éjszakai betétet is?
2011. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mert a betéttől nem tudok aludni. kicsavartak a pózok, ahol cseppmentesen 'túlélhetem' az éjszakát.
2011. júl. 21. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!