Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Önvizsgálat? De hogyan?

Önvizsgálat? De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ne haragudjatok, kicsit dúlt lesz a hangvételem, de annyira ki vagyok akadva. Mindenhol csak az önvizsgálat fontosságáról papolnak, leírják, h kell, köszi, és akkor?


Egy: MIÉRT nem lehet ezt bioszon megtanulni a sok felesleges marhaság helyett? Pl kit érdekel, h egy fehér és egy piros virág "utódja", miért lesz rózsaszín????


Kettő: keressek göböket a mellemben? Most lehet veléem van a baj, de az én mellem csak göbökből és göcsörtökből áll.


Három: Csak az én mellem?


Négy: Akkor most honnan tudjam, melyik göb a rossz a göb?


Öt: a nőgyógyász ugyanvajon miért nem vizsgálja meg, amikor méhnyakrák szűrésre megyek?


Bocsánat, de tényleg eléggé idegesít ez engem, valaki tudna tippet adni?


2011. júl. 22. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a videó talán segít.

2011. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy más melle milyen, de az enyémben nincsenek ilyenek. Jó lenne tudni, hány éves vagy - fiatalabb korban (20-as évek elejével bezárólag) - még mirigyes a mell, akkor ez még természetes is lehet. Édesanyádtól kérdezted, volt-e ilyen problémája? Volt-e a családban olyan, akinek mellrákja volt? Ha ennyi "göb" van a melledben, tényleg nehéz bármit is megállapítani. A helyedben elmennék nőgyógyászhoz, és kérnék külön egy mellvizsgálatot, jobb a végére járni, hogy mi is ez. Semmiképp se bízd a véletlenre! /A nőgyógyász nekem sem szokta megvizsgálni a mellemet, szerintem ezt kérni kell, ha van valami gondod. Vannak külön emlődiagnosztikai szűrések, amiket erre találtak ki./
2011. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videót, de az ilyesmin már túl vok :/


22 éves vok amúgy, és nem volt a családban mellrák. Viszont pont múltkor volt a tv-ben h ilyen fiatalon, szinte csak tapogatózással lehet megtalálni a rákot, mert ezek az eszközök nem tudják kimutatni, mert más a szövet állaga, mint idősebb korban. V vmi ilyesmit mondott a nőgyógyász.

2011. júl. 22. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ne viccelődjél már, a nőgyógyászod meg pláne: UH-val nagyon is látszik minden ...nem mellesleg meg is nézik alaposan....nekem viszonylag kis mellem van és a vizsgálat vagy 10-15 percig tartott teljesen átnézte a doktornő nem csak a mellem, hanem a hónaljamat is
2011. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor legközelebb majd külön kérem ezt is. Köszi
2011. júl. 22. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk középsuliban egy nagyszünetben mutatta meg a védőnő egy felvilágosítás alkalmával, hogy kell...de azon kívül, hogy végignyomogatom a hónaljam és a mellem, nem maradt meg semmi...

Szerintem jogosan háborodsz fel. Ha nem is biosz órán, de egy külön óra keretében felvilágosíthatnának minket...

2011. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!