Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vizsgálatra számítsak...

Milyen vizsgálatra számítsak ha fog. Gátló tablettát akarok iratni?

Figyelt kérdés
Májusban voltam először nőgyógyásznál, akkor rettenetesen féltem, de nagyon kedves, lelkiismeretes volt velem. Akkor elbeszélgettünk a tabletta lehetőségéről, mivel már lassan 2 éve van párom (ő az első) s ideálisabb megoldás lenne. Akkor megvizsgált csinált rákszűrést, s jövő héten szeretnék visszamenni hozzá újra. Mi lesz újra megvizsgál? Rákszűrés gondolom már nem,ugye? s vérvételre is elküld? 21/l
2011. aug. 10. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérdések a felmenőid betegségeiről, vérvétel. Ezek az általánosak.

De engem pl nem küldtek vérvételre, pedig az én dokim is jó fej volt, és alapos. A nagy kikérdezés után (amin ott volt édesanyám is, hogy tutira minden rendben legyen) megbeszéltük az árkategóriát, amit elbír a pénztárcánk, és felírta.

2011. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen meg fog vizsgálni, és valóban lehet, hogy elküld vérvételre is. Az én nőgyászomat is lelkiismeretesnek gondoltam / gondolom, de ő nem küldött el. Mondtam neki, hogy negyed ill. félévente járok. A háziorvos küld. Azt mondta, hogy akkor felírja anélkül is. Bár leletet nem látott. Érdeklődött a családi betegségekről. Tulajdonképpen beszélgettünk egy jót. 
2011. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én mindenképpen említsem meg akkor neki, hogy több magas vérnyomásos, illetve pajzsmirigy problémás van a családba? Ezek fontosak ide? A vérvételtől rettegek, de jól fog jönni, meg kérni is fogom szerintem. Nagyon szépen köszönöm h irtál. :)
2011. aug. 10. 09:16
 4/9 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomást és a pajzsmirigyet meg kell mondani. Vérvételre kevesen küldik a nőket. Főképpen azért, mert egy sima vérvételből kb. semmi nem látszik, nem néznek olyan hormonszintet, aminek köze van a tablettához. Ilyen kivizsgálás csak akkor van, ha nem jön a baba vagy nem jön meg sokáig, és nem tudják, mitől nem jön meg.
2011. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogigátlók véralvadást fokoznak,tehát ha a családban volt trombózisos,Leyden mutáció(véralvadási faktor betegség),agyi trombózis akkor nem írják fel,mert trombózist kaphatsz,ami ha az agyadba,vagy a tüdődben alakul ki akkor halálos!Nekem is csak egy mezei vérvételem volt,mert a labor nem tudott Leyden mutációt nézni.Megnézték a süllyedést,az alvadási faktorokat...
2011. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszi! Az élt bennem hogy ők mindenképpen elküldik a nőket előtte (minden esetben). A problémákat meg megmondom neki.
2011. aug. 10. 09:25
 7/9 A kérdező kommentje:
09:24. És végülis szeded a tablettát?
2011. aug. 10. 09:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan felírnak fogamzásgátlót vérvétel nélkül, pedig ahogy előttem írták, rendes előzetes kivizsgálás nélkül nagy galibát okozhat. Szerintem mindenképp ragaszkodj hozzá, hogy a véralvadást és pajzsmirigyet nézzék meg.
2011. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Nem akarom h vmi bajom legyen, úgyh mindenképpen kérni fogom. :) Szerdára van időpontom, már úgy izgulok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 12. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!