Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl sok tesztoszteron. Mégis...

Túl sok tesztoszteron. Mégis mit jelentsen ez? Kezelhető?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász azt mondta, azért rendszertelen a menstruációm még mindig(volt olyan, hogy négy hónapig is kimaradt), mert túl sok bennem a tesztoszteron (háromszor annyi, mint kéne). Furcsa, mert normális ill. teljesen nőies alkatom van (nagyobb mell, széles csípő) és szerintem nem is vagyok vészesen szőrös. Arra is utalt, hogy a petefészkeimmel valami nincs rendben. Jelentheti ez azt, hogy később nehéz lesz teherbe esnem, vagy egyáltalán nem fogok tudni? És kezelhető ez a hormonprobléma?
2011. aug. 12. 01:53
 1/4 anonim válasza:
hány éves vagy?
2011. aug. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a gondom sajna. És úgy látom, a dokik sem tudnak vele sok mindent kezdeni. Én kaptam gyógyszert, ami használ is egyébként (nem fogamzásgátló), de nem tudom mi lesz, ha abbahagyom.

Egyébként erre leggyakrabban fogamzásgátlót írnak fel.

2011. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha PCO-s vagy (annak az egyik velejárója a magas tesztoszteron), akkor azért komplexebb kezelés kell. Ki kell vizsgálni, hogy van-e inzulinrezisztenciád meg hasonlók.
2011. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, 11 évesen jött meg.. És igen, egy ilyen inzulinterheléses vizsgálatra mennem kell majd, nem jegyeztem meg a nevét.
2011. aug. 13. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!