Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki lehet számolni mennyi idő...

Ki lehet számolni mennyi idő van még az ELSŐ menstruációig?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, hogyan lehetne már ilyesmit kiszámolni????
2011. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Ezt hormonok irányítják, kiszámolni, befolyásolni nem lehet.
2011. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ha még sohasem volt mensid, akkor nem lehet tudni, hogy mikor jön meg legelõször.


Ha már lesz, akkor majd kitapasztalod, hogy hogyan kell kiszámolni, hogy mennyi idõ van a következõig stb. A legelsõt sajna nem lehet. Árulkodó jelei viszont lehetnek, mint pl. az alhasi fájdalom; a lábaidban jelentkezõ fájdalom (fõleg térdtõl lefele); derekadnál fájdalom; ingerlékenység, hangulatingadozás; feszesedik a melled, megduzzad, érzékenyebb lesz, olykor még fáj is ha pl. megérinted vagy megnyomod; hol meleged van, hol fázol ... A felsoroltak mind lehetnek mástól is, de vérzés elõtti, úgynevezett premestruációs tünetekként is ismertek, amikkel majd minden hónapban találkozni fogsz. Lehet, hogy az összessel, lehet, hogy csak egy párral. Szervezettõl függ ez is, mint minden más.

2011. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki:) ez hasznos volt
2011. aug. 12. 21:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Az első után használhatsz naptárat, én ajánlom a ciklus.hu-t is.

Bár ne lepődj meg, ha az elején még nem lesz rendszeres.

2011. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2011. aug. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg közeli női rokonokat (anyukád, nagymamád, nagynénid, nővéred) hogy nekik mikor jött meg és nagyjából számíts belőle átlagot. De van, ami változtathat rajta, pl. ha minden felmenőd kövérebb testalkatú, de te valami okból kifolyólag sovány vagy, akkor neked később fog (ha meg fordítva, akkor korábban). Persze napra pontosan így se fogod tudni :) Ha már elkezdett nőni a melled, akkor 2 éven belül várható.
2011. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
oh ezt nem tudtam:) köszi♥
2011. aug. 15. 07:01
 9/13 anonim ***** válasza:

anyukámnak 16, nekem 12 éves koromban, (azonos alkat)

aznap teljesen idegbajos voltam.

a melled 2 évvel azelőtt már elkezd növögetni.

2011. aug. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
anyukám és a nővérem is 11 volt, én meg 13. szóval nem sok összefüggés van. (az alkatunk ugyanolyan)
2011. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!