Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cataflam mint gyomorlyukasztó?

Cataflam mint gyomorlyukasztó?

Figyelt kérdés
Mandulaműtétem volt és Cataflamot írtak fel, amit én szedtem is egy hétig napi 3szor. Most hogy letelt a hét és plusz két nappal tovább vagyok, elkezdett fájni a gyomrom, de iszonyatosan. Hányingerem is van, először azt hittem rosszatt ettem, de nem kell hánynom, illetve ha rém jön a fájdalom köpnöm kell, annyira összegyűlik a nyál a számban. Azt hallottam, hogy a Cataflam nagyon erős és okozhat a gyomorban problémát, szerintetek?
2011. szept. 1. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg kezelőorvosodat, gyógyszerészedet. Elsőként pedig olvasd el a gyógyszertájékoztatót.
2011. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszer okozhat gyomorproblémát, ezért is van ráírva,hogy evés előtt vagy után,illetve, hogy mennyi folyadékkal kell bevenni.

Ha már nem szeded, és a probléma most jelentkezett, akkor viszont biztos nem attól van. (és a gyomrot egy tabletta se tudja "kilyukasztani")

2011. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
2011. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogfájásomra szedtem! Egyszer nagyon fájt, és az Istenért sem akart elmúlni, tehát egy délután alatt bevettem 5 db Cataflamot! Gondolhatod hogy ébredtem reggel!!! Mint aki meg fog halni, úgy fájt a gyomrom! Egész nap csak vizet tudtam inni! De aztán helyre jött, napok múlva!
2011. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én szedtem erős fájdalomcsillapítókat és nekem volt tőlük gyomorfekély gyanúm, de nem egy szemtől. Szóval nálad még nem ez lehet. De beszélj dokival.

Bár azt sem értem,miért kell egy mandulaműtét után Cataflamot kiírni, főleg napi háromat!

2011. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mandulaműtét, ne tudd meg mennyire fáj,tehát jogosan írta fel és még ez sem mulasztotta el teljesen a fájdalmaimat.

Igazándiból tegnap jött ez ki rajtam, itthon ettem virslit mert már éhes voltam, utána fájdogált. Eltelt kb 2-2.5 óra éhes lettem megettem egy jó tál kínait és mint akinek mindjárt kitépik a gyomrát. Vettem be egy Neo-Bilagitet, és elmúlott fél órán belül. Utána este megint fura volt de éhes is voltam, lefeküdtem aludni. Ma meg már a reggelit is alig ettem meg és rámjött ez a hányingerszerű dolog. Tegnap reggel még vettem be egy Cataflamot, 10 óra körül.

2011. szept. 1. 08:29
 7/13 A kérdező kommentje:

Most olvasom a mellékhatásokat a tájékoztatón és van egy ilyen: súlyos gyomorfájás, véres vagy fekete széklet, vérhányás.


Szerintem elmegyek inkább a háziorvosomhoz. Biztos ami biztos. Itt is ezt javasolja! :S

2011. szept. 1. 08:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem kb 2 hónapja vannak gyomorpanaszaim, túl sok sav, pedig csak 1 szem cataflamot vettem be fejfájásra délután, éjszaka iszonyatos gyomorgörcsöm lett tőle.
2011. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek az ellenpélda. Nekem migrénszerű fejfájásra (nem migrénre!) írták fel, ill. menstruációs görcsökre is ez vált be. Azért ezt, mert hosszú távon is biztonságosan szedhető, nem teszi tönkre a gyomrot. Igen, a tájékoztatóban benne van, hogy előfordulhat ez-az, de melyik gyógyszer tájékoztatójában nem fenyegetőznek súlyosabbnál súlyosabb dolgokkal?

Amúgy gyulladáscsökkentő hatása is van, ezért is írták mandulaműtétre. Még a bölcsességfogamra is jó volt.


Egy dolgot kell figyelembe venni: úgy, akkor és annyit szedni, amennyi rá van írva. Aki bevett egy délután ötöt, örüljön, hogy nem kapott gyógyszermérgezést. Napi ötöt sem lehet bevenni belőle...


Ettől függetlenül menj orvoshoz, nem hinném, hogy a gyógyszer okozza a bajt, de egy mandulaműtét után a legkisebb panasszal sem érdemes viccelni, hát még ilyen gyomorfájással.

Persze lehet, hogy pont te vagy az az 1 a több százezerből, akinél bejött ez a mellékhatás.

2011. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy nem teszi tönkre ÚGY a gyomrot, mint más fájdalomcsillapító, pl. Quarelin (ami még a vérképet is rontja ráadásul). Ezt szedtem korábban.
2011. szept. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!