Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vissza térő e-coli hugyuti...

Vissza térő e-coli hugyuti fertőzésem van, a páromnak meg minden vizsgálata mindig negatív. Miért mászkál ez a baci?

Figyelt kérdés

tehát akkor mégsem elkapható és nem a párom fertőz vissza.

megfelelő a higiéniám minden körülmények között.

egy évben pár hónapot vagyok egészséges.


elkeserít, mit tehetnék ellene?

mindig antibiotikuzom, tőzegáfonyázom.

MITŐL MÁSZNAK ÁT A HUGYUTAKBA??????


2011. szept. 3. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pl. a tanga bugyitól, ezért nem nézik jó szemmel a dokik.
2011. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A végbél felől, ezért nem jó a tanga többek között, ha esetleg azt használsz. Egyébként szex közben is átmehet. Azonnal el kell menni pisilni, ha végeztetek. Naponta több tisztasági betét csere, főleg ilyen fülledt időben és igyál rengeteg folyadékot, lehetőleg sima vizet.

Nekem kis dózisú antibiotikumot kellett szedni pár hónapig visszatérő hólyaghurut miatt. Urológussal beszéld meg.

2011. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Sajnos az antibiotikum negatív hatássa, hogy nemcsak a káros baktériumokat pusztítja el hanem a jótékonyt is. Nekem nagyon ritkán volt (3-4 éve utoljára), most nyáron elkaptam szedtem antibiotikumot aztán 1 hónapra rá megint elkaptam. Az orvos mondta, hogy ez ilyen. Kell szedni probiotikumot az segíthet. Ha nagyon odafigyelsz a higéniára az sokat segít. Pl. sportolás után egyből zuhanyozz le, moss kezet wc előtt is (hogy amikor törlőd nehogy a kezedről valami baktérium kerüljön oda)stb. Kicsit macerás, de mást nem nagyon lehet tenni.
2011. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ha a tangabugyi lenne az ok, nem lennének egészséges tangabugyis nők....

amúgy kezet mosok WC előtt, utána meg lezuhanyoztatom magam intimmosakodóval, utána meg fertőtlenítő sprével átfújom az altájékot (olyannal, amit vérvétel előtt használnak)

szex közben nem játszadozunk a végbélnyílás környékén, és óvszerezünk

és használok probiutikumot - normaflore


igen én is tudom, jelenleg az összes baci, a jó is ki van irtva belőlem antibiotikummal, tehát védtelen vagyok

MOST fejeztem be egy kúrát, plusz a hüvelybe is kúpoztam gomba ellen.


erre megint kezdődik - folyás, csípő vizelet.


el vagyok keseredve :(

2011. szept. 4. 11:44
 5/16 A kérdező kommentje:
ja és a törölközőket, bugyit, Wc-t hypozom.
2011. szept. 4. 11:45
 6/16 anonim ***** válasza:

"ha a tangabugyi lenne az ok, nem lennének egészséges tangabugyis nők.... "


Mindenkinek más az immunrendszere. Ami téged megbetegít, mást nem biztos. A tangabugyit használók közül viszont messzemenőkig több a fertőzött a nődokik szerint.


"amúgy kezet mosok WC előtt, utána meg lezuhanyoztatom magam intimmosakodóval, utána meg fertőtlenítő sprével átfújom az altájékot (olyannal, amit vérvétel előtt használnak)"


Az intim területre szigorúan tilos fertőtlenítő sprayt használni, mert egyrészt alkoholos, másrészt kiírtja a normál flórát is, ami védene téged.


"szex közben nem játszadozunk a végbélnyílás környékén, és óvszerezünk"

Egyáltalán nem kell a végbélnyílás körül játszadozni, a különböző nedvekkel, izzadsággal simán átmegy a coli a húgycsőbe.

"és használok probiutikumot - normaflore "


Ez csak a belet védi, a hüvelyt nem!



Szóval hosszabb terápia kell kis dózisú antibiotikummal, plusz a leírtak megtartása. Jobbulást kívánok!

2011. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2011. szept. 4. 16:00
 8/16 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nem kell a végbélnyílás körül játszadozni, a különböző nedvekkel, izzadsággal simán átmegy a coli a húgycsőbe. "


ezt kivédeni hogyan?

2011. szept. 4. 16:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Sehogy:(( Szex előtt és utána azonnal pisilni el kell menni, az kimossa a húgycsőből. Sőt nekem a doki azt monda, hogy szex után vegyek be egy db antibiotikumot is. (1 nitrofurantonin, v tarivid)
2011. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva, amit a témáról tudni lehet:

[link]

Itt pedig a konkrét segítség:

[link]

2011. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!