Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Palástfű tea vagy cickafarkfüv...

Palástfű tea vagy cickafarkfüvet kell inni a menstruáció beállításához?

Figyelt kérdés
Elég hosszú a ciklusom, és általában rendszertelen (34-40 napos), sok a pattanásom és a nem kívánt szőrszálak. A rákszűrésem negatív. A doki azt mondta, hogy szedjek fogamzásgátlót, de azt nem szeretnék és kérdeztem, hogy van-e valami természetes megoldás erre. Akkor javasolta, hogy igyak palástfű teát, ha nem használ, akkor menjek vissza és ír ki gyógyszert. De neten olvasgatva ezt a kettőt javasolják. Most melyik lenne az alkalmasabb? Amit az orvos mondott? Valóban használhat? És filtereset vagy a zacskósat vegyem meg? Cseppekről is olvastam, hogy van. Teljesen tanácstalan vagyok. :D
2011. szept. 9. 12:00
1 2
 1/12 anonim válasza:

én menstruációs görcsre használom a cickafark teát,

szerintem mindkettő megfelel. A filteresnél nem kell külön leszűrnöd, ennyi előnye van.

2011. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy voltál-e endokrin kivizsgáláson, vagy csak nőgyógyászati volt?

Érdemes lenne elmenni ha még nem voltál.

Ciklus beállítására lehet jobb lenne a Mastodynon cseppek. Ha teát akarsz inni mindenképp, akkor szerintem próbálkozz azzal, amit a doki mondott, ha nem használ még mindig próbálkozhatsz a cickafarkfűvel.

2011. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól mondják, ez nagyon PCOS gyanús, fordulj endokrinológushoz. (A fog.gátló nem gyógyítja, csak elodázza a problémát.)
2011. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam. De már 14-15 éves korom óta ilyen a ciklusom, most 25 vagyok. Az államon és a 'tokámon' van néhány fekete szőrszál, nagyon idegesít. És ezek a teák nem hozhatják egyensúlyba a hormonháztartást? Az endokrinológiai vizsgálat miből áll és meddig tart? Sztk-s is van vagy érdemesebb magánrendelésre mennem? Köszönöm az infókat!
2011. szept. 9. 12:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van SZTK, de elég hosszú idő ált. a várakozási idő.

Igazából alapvetően vérvizsgálatra épül, esetleg ultrahang vagy beutal máshova az orvos, de nekem rossz a pajzsmirigyem aztán egyszer se néztek ultrahanggal...

Szerintem ha teákat is iszol mindenképp nézesd meg magad, legfőképp mert ezek csak a nemi hormonokra hatnak, és gondolom ha jelentősebb a probléma ez sem fog segíteni. És ezek nem csak a nemi hormonok zavaránál fordulhatnak elő.

2011. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És normális, hogy mensi előtt egy héttel már olyan a mellem, hogy alig lehet megfogni? Nagyon szokott fájni, feszülni, de amint megjön a mensi, szépen el is múlik. De futni se tudok menni olyankor, mert nagyon kellemetlen.
2011. szept. 9. 12:55
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor felkeresek egy magándokit, sajna nincs időm az sztk-val szenvedni... :-/
2011. szept. 9. 12:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen problémám még nem volt, de elméletben pont ilyen problémákra van eredetileg a Mastodynon. Ezt is említsd meg majd az orvosnak.
2011. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A hosszú várakozási időt meg úgy értettem, hogy időpont alapján kell odamenni, de nincs időpont csak a jövő hónapban, vagy akár több is...
2011. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy értettem, hogy nincs türelmem hónapokig várni (mint ahogy az ortopédiára is 4 hónap után kaptam időpontot..).
2011. szept. 9. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!