Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kétségbeestem,3 terhess...

Nagyon kétségbeestem,3 terhességi tesztet is megcsináltam, mindhárom pozitív lett. Mihez kezdjek most?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, még előttem az élet, fél éve élek komoly kapcsolatban a párommal és júliusban volt egy "baleset", kiszakadt az óvszer. Akkor egyből be is vettem Escapelle 72 órás esemény utáni tablettát, abban a hónapban meg is jött a menstruációm, aztán azóta nem. Még régebben csináltam 2 tesztet, mindkettő negatív lett. A nőgyógyászom szerint (múlthéten voltam nála) ezen a héten meg kell jönnie. Ma csináltam 3 tesztet, mindhárom pozitív lett. Fáj a hasam, görcsöl nagyon és kétségbe vagyok esve, anyukám nyugtatgat. Holnap reggel megyek el vérvételre, hcg hormonvizsgálat miatt. Az eredménye délutánra lesz meg. Nem tudnám megtartani a babát, mert még fiatal vagyok és rosszak az anyagi körülményeink is, ráadásul kezelni sem tudom a gyerekeket, meg soha nem is szeretnék egyet sem. Sírok és tanácstalan vagyok, kérlek ne bántsatok még ti is, azt szeretném megtudni, hogy most mit tegyek, vagy mi a teendő? Nemrég írtak fel nekem Nuvaringet, kiváltottam és most azt sem tudom elkezdeni használni, pedig drága volt és sokáig kellett rá félretennem pénzt, ha egy 30 ezer forintos abortuszról lenne szó, azt nem tudom miből tudnám kifizetni. A párom nem tud segíteni, mivel ő is ugyanannyi idős mint én, és jelenleg külföldön van. Mivel nyugtathatnám meg magam? Kérlek ne bántsatok.
2011. szept. 19. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Az látszik, hogy totál kétségbe vagy esve. Érthető.

Ha anyukád melletted áll, örülj neki, hogy tudja, és támogat téged. Ezen a héten kiderül, terhes vagy-e. Ha igen, és többszöri átgondolásra sem akarod megtartani a terhességet, jogod van elvetetni. Ez a te életed. Nem törhet senki pálcát feletted.

2011. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Arra gondoltál, hogy esetleg megszülöd de örökbe adod???? Nagyon sokan vannak, akik bármit megadnának egy kisbabáért.


Anyud mit szól a terhességedhez?

2011. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

szerintem ha anyukád veled van és tudja akkor ő az aki támogathat.

de én nem hinném hogy 30e egy abortusz csak kb 15.de még az is sok.

nyugodj meg.

ami megtörtént megtörtént ne hátrafelé tekintgess hanem előre hogy mi van mit lehet tenni.

bár az abortuszt ellenzem örökbe is lehet adni és akkor tuti hogy szülhetsz még később mert hallottunk már ilyenről hogy ab.után nem lehetett soha.

2011. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,az mindenképp nagyon jó, hogy anyukád melletted áll.Ahogy írtad doki, vérvétel mihamarabb,mert bizony igen szűkös már az időd, ha nem szeretnéd megtartani a babát.Ahogy megvan a laboreredemény,azonnal irány a doki,ő elmondja a lehetőségeid, és a teendőid!y az Azért mert a párod épp külföldön van, még segíthetne:mind lelkileg mind anyagilag.

A kiváltott gyógyszert tedd el, majd elkezded szedni, ha már rendeződtek a dolgaid!

2011. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
66%

Ennek a babának jobb lesz,ha inkább nem születik meg...

Beszélj a körzeti Védőnővel,segit a kérdéseidben,ügyintézésben.

2011. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Pedig ha terhes vagy, de még abortuszra sincs pénzed, akkor nehogy megszüld, hát éhenhalnátok mindketten. A te és a fiú szüleinek ezt meg kell oldaniuk, emiatt ne aggódj.
2011. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Nyugalom,ha terhes vagy,a védőnő/orvos elfog irányitani a családsegitőbe,ott felvilágositást is fognak adni,hogyan lehet igényelni, ne kelljen olyan sokat fizetned az abortuszért.

Mindent megtettél,nyugodj meg,ezt anyud is tudja,melletted áll.Azzal h stresszelsz nem lesz jobb,csak idegileg kikészülsz.Remélem még belefértek a 12.hétbe.

Szoritok neked,hogy minden úgy alakuljon ahogyan szeretnéd!

2011. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én is azon a véleményen vagyok, hogyha nincs pénzed abortuszra, akkor is hord ki, és add örökbe más gyermektelen párnak. Tudod én ezt úgy mondom, hogy nekünk is egy gyermekünk van, többet terveztünk, de valószínűleg nem lehet, mert ez az egy kislányunk is csoda, hogy megfogant. Tényleg nagyon sokan vannak, akik vágynak gyermekre, de nem adódhatott ez meg nekik, és a legtöbben pont olyanok vannak, akik újszülöttet akarnának örökbe fogadni (ezzel már sajnos mi is tisztában vagyunk).
2011. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ha a baba mellett döntesz én örökbefogadnám. Irj bátran privibe.
2011. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kedves válaszolók!

köszönöm szépen a megértő szavakat, már aránylag picit sikerült nyugodtabb állapotba kerülnöm. megértem az örökbefogadás lehetőségét, és hogy ezzel egy párt boldoggá tehetnék, de sajnos nem tudom vállalni, hogy kihordjam, mivel még iskolába járok és nem hagyhatnék ki egy évet emiatt, és a szüleim sem engednék, hogy megszüljem. másrészt pedig nagy valószínűséggel méhenkívüli a terhesség, mert múlthét csütörtökön a nőgyógyászati vizsgálaton a doktor semmi furát nem tapintott, minden normális volt, semmi jel nem utalt a terhességre, csak az, hogy már egy hete hányok, farkaséhes vagyok, csütörtökön a nőgyógyásznál a vizsgálat után spontán elájultam, nagyon sokat kell pisilnem menni, hasmenésem van és émelygek folyton. és azért gondoltunk anyuval arra, hogy ez méhenkívüli lehet, mert az escapelle miatt ugye nem ágyazódhatott be a méhbe, így az orvos sem vehette észre tapintásra a terhességet, viszont nagyon durva szúró fájdalmat érzek mostmár naponta többször is a jobb oldali petefészkemnél... szóval holnap az első dolgom lesz, hogy vérvétel aztán orvos, mert ez így már sürgősnek tűnik, főleg hogy nem tudom hányadik hétben vagyok, de olyan két hónap körül lehetek. anyagi támogatást a barátom szüleitől fogok kapni, felajánlották a segítségüket, és mivel mi nagyon rossz anyagi helyzetben vagyunk, ezért kénytelen voltam elfogadni, pedig nem szerettem volna rászorulni soha senkire, de az élet sajnos így alakította a sorsomat :(

2011. szept. 19. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!