Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megjött a menszeszem 3hónapja...

Megjött a menszeszem 3hónapja és még mindig nem mondtam el az anyukámnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose szoktunk ilyesmiről beszélgetni, és 3hónapja van. Hogyan mondjam el neki?
2008. márc. 11. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Húha... már háromszor menstruáltál és Anyukád még nem tudja? Szerintem légy vele nyíltabb, még ha "tabu" is nálatok ez a téma. Ülj le vele beszélgetni olyankor, amikor nyugodtan el tudod neki mondani úgy, hogy csak ketten vagytok. Vagy ha van nővéred, akkor hárman is beszélgethettek. Semmi gond nem lesz, maximum elmond pár fontosabb dolgot róla, de ha már ennyi ideje megvan, és tudtad kezelni is, akkor tudsz már pár dolgot. Vagy rájöhettél. Anyukád biztosan nem fog megenni emiatt, de szerintem 100%, hogy rá fog kérdezni, hogy eddig miért nem szóltál erről neki. Ez egyértelmű. Minden rendben lesz. Csak légy határozott, elvégre valamikor meg kell tudnia. :) Sok sikert! És ne félj!
2008. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig bármiről beszélhettem anyukámmal, ezekre a dolgokra is jó időben felkészített. Mégis ciki volt elmondani, erre még most is jól emlékszem, pedig már a 30-hoz közelítek. Valahogy próbáld megerősíteni, összeszedni magad, és végül állj csak oda elé. Meglátod, kimondod, és megkönnyebbülsz, még ha beszélgetni kezdtek is róla, hamar túl-leszel az egészen. Ügyes legyél!
2008. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a menstruációs dologban semmi szégyellni való nincsen. Ez az élet velejárója. Ez nem afféle ciki téma, mint például a pasis ügyek részletei. Ez természetes dolog. Nyugodtan mondd meg neki, hogy megjött. Ezért nem fog haragudni, vagy bármi.
2008. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Engem nem keszitett fel erre akkoriban anyukam, nem beszeltunk rola egyaltalan, es en is szegyelltem. Nalunk annyi volt hogy nekem amikor eloszor megjott, akkor vegigcsopogtettem a padlot a szobatol a Wc-ig, es anyukam pont a padlot mosta :) . Ekkor rakerdezett hogy menstrualok-e es miota? Adott betetet es tok termeszetesen beszelt rola,igaz mondtam hogy mar tudok mindent. Nyugodtan szolj neki es beszelgettek egy jot legalabb, hidd el tok termeszetesen fog reagalni.
2008. márc. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!