Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes? Mennyi idős...

Lehetek terhes? Mennyi idős terhességet mutatnak ki a tesztek?

Figyelt kérdés
Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy lehetséges, hogy "teherbe estem" de a barátom stresszel és rám hozta a szívbajt. Az eset úgy történt, hogy eddig mindig védekeztünk de vasárnap közvetlen fürdés után kb 10 másodpercig úgy csináltuk, hogy nem volt rajta óvszer, de aztán húzott. Ráadásul előtte lévő nap múlt el a menzeszem és még régebben volt egy hosszabb kapcsolatom amikor szinte sose védekeztünk, megszakításos módszert használtuk és sohasem volt semmi bajom. Én úgy gondolom, hogy roppant kicsi az esélye a terhességnek de azért csinálunk majd egy tesztet. Szerintetek kimutatná a max 3 napos terhességet egy érzékeny teszt?
2011. szept. 26. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

a legjobb bolti teszt is a kérdéses aktustól számítva legkorábban 2 hét múlva mutatja ki a terhességet

Amúgy attól, hogy a régi kapcsolatodban működött a megszakításos, az újban nem feltétlen tud, mivel lehet, hogy a régi barátod spermája terméketlenebb volt mint az újé, és azért nem voltál terhes, vagy genetikailag vagy fiziológiailag nem illettél vele össze, és egyébként se tudtál volna tőle teherbe esni

de lehet, hogy csak szerencsétek volt, szóval szerintem ilyenre ne alapozz

mindenesetre egyelőre így se úgyse tudod megnézni teszttel

2011. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. De ez csak kisebbik érv volt. Az is nagyban csökkenti a kockázatot, hogy előző nap múlt a menstruációm ugyebár. Ráadásul mégcsak megszakításos se volt a dolog mert komolyan, 10 mpig sem tartott a gumi nélküli szakasz. Ráadásul úgy, hogy előtte már csináltuk és még valamilyen szinten ki is volt ürülve. Mindezek felett elmentem alaposan fürdeni, hogy maradék se legyen rajta. Én nem is aggódtam, eszembe sem jutott mert annyira abszurdumnak találom, hogy ennyitől teherbe essek. Még az orgazmus közelébe sem jutott el. Csak tényleg az ő ijedtsége ragadt rám egy pillantra és gondoltam megkérdezek pár nálam tapasztaltabb embert is. :)
2011. szept. 26. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát elég elhanyagolható az esély a terhességre. De nem értem miért kísérted a sorsot, ha nem akarsz gyereket. A biológiában nincsen 100%.
2011. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Öhm, épp most mondtál egy nagyon jó érvet arra miért ijedhetett meg a barátod. Ha már csináltátok előtte, akkor simán maradhatott spermium a húgycsövében, ami a 10 mp alatt könnyedén beléd juthatott. Szóval reménykedj, hogy nincs korai ovulációd ebben a ciklusban.

Amúgy a megszakításos egy nagyon fontos szabálya, hogy nem lehet egymás után alkalmazni, hacsak nem pisil közte a pasi, ami az egyetlen módja, hogy maradéktalanul eltávolítsa a spermiumokat a húgycsövéből.

Remélem azt is tudod, hogy a spermiumok 3 napig is életképesek maradnak benned.

Szóval ezzel, hogy előtte csináltátok jóval nagyobb az ok aggodalomra.

2011. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hál'istennek pisilt is utána... És köszönöm a válaszokat! (:
2011. szept. 27. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!