Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtt egy kicsivel...

Menstruáció előtt egy kicsivel mit használtok?

Figyelt kérdés

Mikor tudjátok hogy hamarosan meg kéne jönnie a menstruációtoknak, de még nem jött meg. Olyankor mit használtok?

Tampon? Tisztasági betét? Egészségügyi betét? Esetleg egyéb...


2011. okt. 1. 18:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
semmit. Majd használom,ha megjött
2011. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Semmit, mivel fogamzásgátlót szedek, így pontos :)
2011. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Tisztaságit mindenképp. De én néha egy egészségügyit is beteszek.. pedig felesleges, csak pocsékba megy. De már párszor megtréfált a mensi ezért nem bízom a véletlenre.

Például valamelyik nap is arra ébredtem, hogy már olyan furcsán érzem magam, ahogy ez ilyenkor lenni szokott, betettem egy egészségügyit, de leginkább azért,mert suli volt és ha úgy jött volna meg, hogy órán és nincs betét, akkor az elég gáz lett volna. Aztán végül tegnap előtt éjszaka jött meg, majd meghaltam a fájdalomtól:(

2011. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
tisztasági betétet. ha már görcsölök, de még nem jött meg, és olyan helyre kell mennem, ahol tudom, hogy nem tudok WCre menni 1 percen belül, akkor tampon. de csak akkor. és ez már 17 éves menzesz tapasztalat, tehát ismerem a testem jelzéseit.
2011. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Tampont semmi esetre sem használj, amíg nem menstruálsz. Folyásnál ha nem erős, elég a tisztasági betét, ha nagyon sok van, akkor használhatsz, egészségügyi betétet!
2011. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy pár nappal előtte már használok tisztasági betétet. Aztán az nap amikor meg kell jönnie, teszek be rendes betétet, mert sokszor rohanás a napom és ha nem tudok rögtön menni a mosdóba elég kellemetlen szituba kerülhetek.

Tegnap viszont megtréfált a szervezetem. Vasárnap kellett volna megjönnie, suliba láttam utolsó óra után, hogy egy kis barnás folyásom van, de olyan igazi sötét barna. Pedig nem szokott ilyen lenni,csak a vége felé. Épp időben értem haza, ahogy elmentem wc-re úgy megindult, mintha megnyitottam volna a csapot. Szóval megúsztam, de ezek után, hiába hogy lehet pazarlás lesz, de aznap, már inkább egészségügyit teszek be, amikor meg kell jönnie.

16/L

2011. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Tisztaságit szoktam az előtte lévő pár napban használni.
2011. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy nappal előtte egészségügyi betétet.

Nem számít, ha pazarlás, viszont sokkal rosszabb, ha épp nem vagyok órákig wc közelben, mikor megjön.

2011. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 harisnyababee ***** válasza:
100%
Én is eü betétet. Sztem nem pazarlás, ha nem lesz véres. Inkább a betét ne legyen véres, mint a ruhám..:) Amúgy is elég nagy betétfogyasztó vagyok,ha már rendesen megvan,mert nem csak akkor cserélem, ha megtelik. Ha egy picit is kényelmetlenül érzem magam benne(pl,megizzadok,meggyűrődik,elmozdul stb), akkor cserélem,ha van benne valami, ha nincs. Van, hogy egy nap 7-8betétet is elhasználok, de nekem megéri, így semmivel sem gázabb, ha megvan.
2011. okt. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Viszont lenne még egy további kérdésem, azok akik ilyenkor egészségügyi betétet használnak, azok a menstruáció alatt is azt szokták? Vagy van köztük olyan, aki menzi alatt tampont?

Azért kérdezem, mert én előtte 1-2 nappal is és közben is tampont használok és nemrég olvastam valahol, hogy előtte nem nagyon kéne tampont használni.

Viszont nekem az adja a legnagyobb biztonságot. Meg a betétet amúgy sem tudom elviselni, mert nekem nagyon kényelmetlen.

2011. okt. 2. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!