Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen az, amikor a méhszáj...

Milyen az, amikor a méhszáj "fent" vagy "lent" van?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy milyen, amikor nyitott és mikor zárt, de arról fogalmam sincs, hogyan kell megállapítani, mikor van fent, középen és lent, pedig az orvosom szerint érdemes nézni. Tudom, hogy este kell nézni és tegnap ki tudtam tapintani az egész méhnyakat, jó hosszú volt. Ez jelent valamit? Van köze a méhnyak hosszának a méhszáj helyzetének megállapításához? Ha hosszú a méhnyak, akkor a méhszáj fent/lent van? Vagy ettől független? Bocsi a kérdésért, de még tapasztalatlan vagyok e téren.
2011. okt. 3. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom lent lehetett a méhszájad, ha az egészet körbe tudtad tapogatni.

Nekem sosincs ennyire lent, épp csak a végét érem el, néha azt sem nagyon. Na olyankor van fent.

2011. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem azért ilyen bonyolult, mert múltkor is, amikor felnyúltam, azonnal beleütközött az ujjam a méhszáj végébe, de egyáltalán nem tapintottam ki a méhnyakat. Most meg nem találom a méhszájat, csak a méhnyakat érzem és a méhszáj csak akkor jön elő, ha "nyomok", mint a szülésnél.

Meg azt sem értem, hogy elvileg vajúdásnál eltűnik a méhszáj, már nem lehet tapintani, de a terhesség legelején meg magasan van a méhszáj és zárt. Sosem értettem.


Egy szó mint száz: ha nehezen találom a méhszájat, mert hosszú a méhnyak, akkor a méhszáj LENT van és hamarosan megjön a menstruációm?

2011. okt. 3. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem is kell, hogy érezd a méhnyakad.
2011. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a kettő független egymástól? Hú, ez egyre bonyolultabb. Szóval akkor felejtsem el a hosszú méhnyakat.


De akkor sem értem: amikor felnyúlok magamnak, egyből a méhnyakat tapintom, ami felfelé (hátrafelé) megy a hüvelyembe és a tetején van a méhszáj. Valami olyasmi lehet ez, mint a hátrahajló méh csak ez hátrahajló méhnyak? Nem igazán értem. Mert hiába hosszú a méhnyak, nem találom a méhszájat, annyira magasra nyúlik a méhnyak vége.

2011. okt. 3. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha nőgyógyász megvizsgál.
2011. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mire kapok hozzá időpontot, lehet, hogy menstruálni fogok. És pont ő mondta, hogy nézegessem magamnak.
2011. okt. 4. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!