Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Attól még, ha én pont nem...

Attól még, ha én pont nem hasra hízom, lehet PCOS-ám?

Figyelt kérdés
Szinte minden tünetem arra utal,hogy ez a betegség áll fent nálam:szőrösödés,rendszertelen menstruáció,hajhullás,pattanásos bőr.Viszont sok helyen olvasom,hogy azoknál a nőknél,akiknek ez a betegsége van,kifejezetten hasra híznak.Én pont csak oda nem hízom,lábra,meg fenékre már inkább.Jövőhétre van időpontom nőgyógyászhoz,tőle majd szeretnék kérni beutalót Endokrinológiára.Egyébként,ha én még szűz vagyok,akkor ugye nem hüvelyi,hanem hasi ultrahanggal állapítják meg ezt a betegséget,ugye?Én pár éve voltam hasi ultrahangon,akkor ott nem találtak semmit,bár akkor még szedtem a Diane35-öt.Nem tudom,hogy ehhez lehetett-e köze?nagyon köszi a választ előre is!
2011. okt. 11. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól még lehet, de minden hormonális betegség tünetei nagyon hasonlók, ennyi erővel pajzsmirigy alulműködésed is lehet.

Ha a fogamzásgátló szedése alatt javultak a tünetek már inkább utal PCOS-re.

És valószínű akkor csak hasi ultrahangot csinál, de ugye a diagnózishoz hormonvizsgálatok kellenek.

2011. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előre ne "éld bele magad", lehet hogy nem állt be rendesen még a ciklusod, vagy mivel szedtél diane35-t és abbahagytad, amiatt alakultak ki ezek a "tünetek".

Egyébként pedig a fogamzásgátló hajalmosíthat ciszták kialakulására, de írom, ez bármitől lehet nálad.

Szólj a dokinak mindenképp amikor mész, h szűz vagy még. ez nem ciki, hidd el, és akkor tudni fogja ő is, hogy hogyan vizsgálgathatnak!

2011. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!:)Igen erre én is gondoltam,hogy fogamzásgátló abbahagyása felerősíthette ezeket a tüneteket.A pajzsmirigyemet már nézték,egyébként és nem találtak semmit.Nagyon reménykedem,hogy nem erről a betegségről van szó nálam...jó lenne nagyon,de félő,hogy PCOS.:(
2011. okt. 11. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!