Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez nagy baj lehet? (Kérdésed...

Ez nagy baj lehet? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy én 10 éves korom óta menstruálok. Egy idő után be állt rendszeresre, semmi probléma nem volt ezzel, azt leszámítva, hogy nagyon nagyon erős vérzéseim voltak.

Utána 16 éves koromban egyszer csak nem jött meg... rendszeresen járok orvoshoz is. Ő azt mondta mindent rendben talált, várjak, és majd meg fog jönni.

Egy évig kimaradt a menzeszem! Majd megjött... de már nem volt koránt sem erős. Onnantól kezdve rendszeres volt újra. Egy évig újra rendben volt...

Most viszont már 3. hete, hogy folyamat vérzek. Az első héten gyenge volt nagyon, majd a hét vége fele úgy tűnt, hogy elmúlt.

De a második héten meg nagyon fölerősödött, és iszonyú görcsökkel járt. Most van a 3. hét, és hol erős, hol gyenge...


Szerintem ez nem normális. Járt már valaki hasonlóképp? Félek, hogy valami baj lehet.


19/L


2011. okt. 12. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
3 hét hogy a fenébe lenne normális!!??? Kérj sürgősségi beutalót nőgyógyászatra, aztán endokrinológiára látogass el, ha a nőgyógyász nem talált semmit. Tényleg vedd komolyan!
2011. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? És mennyit nőttél az alatt, amikor kimaradt?
2011. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd, attól, hogy a legutóbbi ellenőrzésen (2-3-6-10 stb. hónapja) nem találtak semmit, még lehet bajod. El kell menni dokihoz. Kialakulhatott egy ciszta, ami veszélyes,é s azonnali kezelést igényel. Lehet hormonális oka, azt is kezelni kell.

De az is lehet, hogy semmi extra, a húgomnál 2-szer fordult elő ilyen életében, neki semmit nem találtak, de mindkétszer teherbe esett a 3 hetes vérzést követő hónapban (próbálkoztak).

De senki nem lát beléd, az elhúzódó vérzés viszont vérszegénységet okozhat, az meg egy halom más problémát. Úgyhogy kérj időpontot és kérdezz meg egy szakembert.

2011. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, holnap el is megyek dokihoz.


2. válaszoló: 165cm vagyok, és semennyit sem nőttem akkor. Azóta sem.


Gondoltam arra is, hogy a stressz miatt lehet, mert mostanában nagyon ideges vagyok sok dolog miatt. Na de ennyire elhúzódna akár a stressz miatt is?!

2011. okt. 12. 12:21
 5/9 A kérdező kommentje:
És az ideg miatt hirtelen fogytam is... ez is közre játszhat. De így is furcsa ez a 3 hét...
2011. okt. 12. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azért, de hormonális zavaroknál lehetnek menstruációs zavarok, fogyás és idegi problémák, mint szorongás vagy depresszió. Korábban nem fordultak elő hasonlók? Mármint hirtelen súlyváltozások, szőrösödés, stb?
2011. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De igen.


Amikor egy évig kimaradt, akkor is hasonló problémám volt, mint most.

2011. okt. 12. 12:47
 8/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyásztól kérj majd beutalót endokrinológiára, tekintve, hogy ilyen régóta vérzel lehet tud adni sürgősségi beutalót és akkor kötelesek soron kívül ellátni, mert általában hónapokig kell várni mire kapsz időpontot...
2011. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2011. okt. 12. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!