Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet? A vesémmel...

Mi bajom lehet? A vesémmel van gond esetleg?

Figyelt kérdés
az a problémám, hogy mostanában( meg régebben is szokott) szinte minden reggel mint ha fel lennék fázva..de az lehetetlen, mert mezítláb sehova nem megyek, itthon is mindenhova van 1 papucsom pont azért, hogy fel ne fázzak. De mégis csíp, meg kellemetlen..alig tudok állni, mozogni meg pláne...még suliba járok, ahol meg persze nem lehet ülni egész nap.. de aztán pár óra múlva elmúlik, meg néha akkor (már kitapasztaltam) ha sokat iszom, akkor valamivel előbb szűnik meg. már a háziorvosom megvizsgálta a vizeletmintámat, de semmit nem talált. mi lehet a bajom? segítsetek!! köszönöm!:)
2011. okt. 13. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha papucs van is rajtad,a derekad is mindig legyen takarva, az is megfázhat.

Egyébként vesekő? Doki mit mondott? Iszol eleget?

("még suliba járok, ahol meg persze nem lehet ülni egész nap"-ezt nem egészen értem,hol lehet üldögélni egész nap,ha nem az iskolában?)

2011. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a háziorvos nem mondott semmit, nem is kérdezett mást, amúgy inni azthiszem hogy eleget iszom, a vesémet is védem mindig. úgy értettem hogy nem lehet ülni, mert az a 45perc, amit lehet, de azt is csak úgy, ha összeszorítom a lábamat, akkor annyira nem fáj, de amúgy nagyon kellemetlen..főleg tesin!!:S
2011. okt. 13. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tapasztaltad, hogy elmúlik ha sokat iszol, akkor mindig sokat igyál! De ennek egyértelműnek kellene lenni, hogy mindig sokat kell inni, akkor is ha nincs semmi bajod!
2011. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"háziorvosom megvizsgálta a vizeletmintámat"


Ő vizsgálta meg, vagy elküldte leoltásra. A rendelőben csak gyorstesztet tud csinálni, ami arra jó, hogy megállapítsa van-e benne vér vagy genny. Tisztességes leoltást kell csináltatni laborban, mert lehet bakteriális fertőzésed is. Annál is inkább, mivel a panaszaid alapján éjjel felszaporodnak a hólyagodban a baktériumok, ezek okozzák a felfázásos tüneteidet. Napközben, amikor elkezdesz sokat inni, akkor valamennyire kimosódnak a vizelettel, de teljesen nem tűnnek el és ez nap mint nap így folytatódik.


Menj vissza a háziorvoshoz és kér leoltást is. A laboreredményen az is rajta lesz, hogy az adott fertőzésre melyik antibiotikum a hatásos.


Tapasztalatból írtam le a fentieket, mert nekem is egy ilyen "hozzáértő" és "lelkiismeretes" háziorvosom volt csak az enyém legalább rossz antibiotikumot is írt fel többször, ami egyáltalán nem használt, mire az ÉN SAJÁT kérésemre adott laborba beutalót és ott a leoltás után derült ki, hogy a többszöri antibio. kúra teljesen felesleges volt, mivel semmit sem ért az én bacijaim tekintetében.

Nálam is a sok ivás hatására enyhültek a panaszaim, de folyton újra visszatért a fertőzés.

2011. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! utolsónak: akkor neked is ilyen problémáid voltak? és mit írtak fel,? azthiszem én is kérek ilyen laborvizsgálatot
2011. okt. 14. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. ( bocs a késői válaszért )


Nekem Nolicin-t írtak fel, de éppen azért kell a laborvizsgálat, mert ott tudják kimutatni, hogy az adott fertőzésre mi a megfelelő hatóanyag.

Én mindenképpen javaslom, hogy kérj leoltást, mert hosszú távon csak a megfelelő kezelés fog segíteni.

2011. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszi a segítséget!
2011. okt. 18. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!