Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tehát mikor kell inni a...

Tehát mikor kell inni a cickafark teát? Mert annyi félét olvastam és hallottam, hogy nem tudom, mi az igaz.

Figyelt kérdés
Menstruáció rendszeresítése és görcsoldó hatása miatt innám.
2011. okt. 17. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a növény mindenféle alhasi, illetve a női medence szerveinek fájdalmára, de a rendszertelen menstruálásra is kiváló ’gyógyszer’, ugyanakkor a változókortól szenvedő nők segítője is. A petefészekgyulladás esetén már gyakran az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat. Ennek enyhítésére napi két csésze cickafark-teát is ajánlatos meginni. A migrént szintén hasonló hatékonysággal enyhíti akár egy pohár tea is. Vértisztító, vérképző ereje közismert. A csontvelőbántalmakra is kitűnő. Itt azonban még nincs vége: étvágytalanságnál, görcsös jellegű gyomor-, bél- és epebántalmaknál, valamint gyomorhurutnál szintúgy ajánlható, valamint vénás keringési zavarok (aranyér, lábszárfekély), visszértágulás ellen, húgyutak betegségei esetén. Segíti az emésztést, a sebgyógyulást, jó vérzéscsillapító, ha vérzik az orrunk. A fogíny- és szemgyulladások kiváló öblögető-, illetve borogatószere.
2011. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát az én panaszaimra is napi 2 csésze? És havi esetén is inni kell?

Konkrétabb fogyasztási javaslatot kérek :) Köszönöm!

2011. okt. 17. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Menstruációs fájdalmakat és a rendellenes ciklust kezelő tea az úgynevezett „behangoló tea”, amely kizárólag a ciklussal összhangban alkalmazható.

Első lépésként a menstruáció befejezését követő első naptól 14 napon keresztül, naponta kétszer kell fogyasztani 1-es típusú teát. (mindjárt kitérek rá)

Második lépésként a 16. naptól kezdődően progeszteron-hormon hatással bíró, 2-es típusú teakeveréket kell inni a következő menstruáció kezdetéig.

A következő ciklusban megint következhet az 1-es típusú tea, majd a 2-es, és még egy ciklus erejéig ismételten a fenti sorrendben. Amennyiben a ciklus már az első kúra után helyreáll, nem szükséges tovább fogyasztani a teákat.

1-es típusú tea:

200 g cickafarkfűvirág, 50 g komló és 50 g édeskömény keverékből 1 evőkanálnyit 2,5 dl vízben forralj fel, majd 15 percnyi áztatás után szűrd le.

2-es típusú tea:

50 g apróbojtorján, 150 g palástfű és 100 g rozmaringlevél keverékéből az előbb leírt módon készítsd el a teát. Cickafarkfüvet ebbe már nem szabad tenni!

FONTOS!

A növény egyeseknél allergiás reakciót válthat ki, ezért a növényekre érzékenyek, allergiások számára nem javasolt a használata!

A teát maximum 3 hónapig szabad inni, utána szünetet kell tartani!

Semmiképp se alkalmazd, ha van esély rá, hogy éppen terhes vagy!

2011. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én akkor iszom, amikor felfázok, és nekem jó volt most is, mikor (pedig csak 3 csészényit ittam, gyógyszert nem szedtem) 4 napig olyan alhasi görcseim voltak, hogy a gyomromig sugárzott. Én egy nőnek mindenféle bajára ajánlanám. Mondjuk én csak tényleg akkor iszom, mikor vmi bajom van, mert nem bírom az ízét, de akkor hat.
2011. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!