Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha több bennem a...

Mit tegyek ha több bennem a férfi hormon mint a többi?

Figyelt kérdés

Azt mondták a nőgyógyászaton hogy több a férfi hormon bennem és ettől rendszertelen és ettől szokott kimaradni de ha meg van akkor max. 2 napig tart és akkor is nagyon keveset.

Szerintetek mit tegyek?

Előre is köszi a válaszokat! (14)


2011. okt. 19. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
fogamzásgátlóval szokták beállítani a ciklust és a hormonokat.
2011. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki! De komolyan.

Én ugyanígy vagyok, egy időben kellett szednem valami hormonkészítményt (NEM fogamzásgátlót, mert az nem beállítja a menzeszt, csak elkendőzi a problémát), és az az időszak, amíg megjött napra pontosan és sokáig tartott, teljesen kikészített. Meg persze minden bajom volt a gyógyszertől. És amint abbahagytam a szedését, megint ugyanúgy nem jött meg, mint előtte.

Azért mindenképpen beszélj az orvossal, ő tud adni gyógyszert. Aztán meglátod, jó-e az neked. (én már letettem róla, inkább majd kezeljenek a babaprojekt előtt, de talán téged kevésbé viselnek meg a hormonok)

2011. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az orvos fogja eldönteni, de ha fogamzásgátlót akar felírni, akkor ki se váltsd, és nehogy beszedd, sőt válts orvost azonnal

sajnos az orvosokat fizetik, hogy minél többet írjanak fel, és gyakran ilyen esetben is felírják, pedig egyáltalán nem oldja meg a problémád, szóval keresni kell egy orvost, akit érdekel a meggyógyógyításod

de egyébként minden hormonális kédzítménynek elég durva mellékhatásai tudnak lenni, szóval te is járhatsz úgy, mint az előző válaszoló

2011. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt az orvosnak kell megmondani. De mondjuk ki kellene vizsgálni, hogy PCOS-ed van-e, mert az jár magas androgénszinttel. Csinálni kell UH-t, vérvételt, terheléses cukorvizsgálatot, és az eredményeknek megfelelően kezelni.
2011. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az a helyett hogy az orvos nem mond semmi konkrétat és nem csinál semmit csak elküldött vérvételre és csináltak vizelet vizsgálatot de azon kívül semmit. Szerintetek menyek másik orvoshoz?
2011. okt. 19. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen vérvételre küldött?
2011. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyszerű vérvétel és azt mondta hogy sok a férfi hormon bennem és aztán le is rázott.
2011. okt. 19. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost, de számíts rá, hogy nehéz munka lesz. Én öt orvosnál voltam, az ötödik adta a gyógyszert, amit írtam, aztán semmi. Iszonyú nehéz olyan dokit találni, aki foglalkozik is veled.

Végül nekem a testvérem mondta, hogy ne aggódjak, meddő ettől nem leszek. Igaz, hogy ő még csak tanuló, de legalább érdekli a sorsom. Ekkor döntöttem úgy, hogy egyelőre hagyom a dolgot.


Amit viszont nem próbáltam ki: nem voltam magánrendelésen. Elképzelhető, hogy ott jobban foglalkozik veled az orvos, szóval ha telik rá, akkor talán érdemes magándokihoz elmenni a vérképeddel és anyukáddal, vagy apukáddal, aki elég határozott ahhoz, hogy kiszedje az orvosból az információt :)

2011. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Végül nekem a testvérem mondta, hogy ne aggódjak, meddő ettől nem leszek. "

Ha az embernek nincsen peteérése, vagy csak félévente egy, akkor gyakorlatilag meddő.

Ez persze nem azt jelenti, hogy soha nem lehet gyereke.

2011. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ezmostkomoly? ***** válasza:
0%
Szerintem akkor már inkább operáltasd át magad....
2011. okt. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!