Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet az, hogy hónapokig...

Mitől lehet az, hogy hónapokig 1héten egyszer van székletem?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy hónapokig hetente 1x van székletem, pedig normálisan étkezem, levest is eszek és zöldséget gyümölcsöt is. Heti 3x 1órát tornázom + minden nap kb fél óra séta. De van olyan is amikor egy nap többször is hígabb székletem van, pedig semmivel sem eszem másabb ételeket. Esetleg forduljak orvoshoz? Ha igen, milyen orvoshoz? Mitől lehet ez? 17/L
2011. okt. 20. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Fordulj orvoshoz, mert ez így nagyon nem normális. Nekem is volt ilyenem, felírt valamit, ami tartalmaz rostot és helyreállítja a bélbolyhokat, stb.

Egy tabletta a megoldás, semmi komoly, de az orvos tudja, mi lesz neked jó.

2011. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 komasa ***** válasza:
Ez nagyon nem hangzik jól. Az egészséges az, ha naponta van széklet. Hetente egy az nagyon kevés. Menj el a háziorvosodhoz és neki is mondd el ezt. A doki majd beutal olyan vizsgálatokra, amelyek szükségesek az esetedben.
2011. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem kell rögötn orvoshoz szaladni.Itt a gyakori kérdéseken ez a sláger válasz hogy úristen menj orvoshoz.

Szerintem meg vegyél műzlit,zabpelyhet,vegyél mellé kaukázusi kefírt,abban van élő kultúra és eszegesd minden nap.Ha érdekel még ilyen opció az orvos elött,akkor írok neked privátot még mit javaslok.

2011. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogyassz anyagcseregyorsító ételeket, amit a harmadik is írt. Emellett mozogj normálisan. Heti három óra torna az nagyon kevés, a fél óra séta szintén, annál egy átlagos nap az ember többet gyalogol. Iktass be más mozgást is, ami valóban átmozgat, mondjuk a három torna mellé háromszor 30-45 perc futást, és kétszer egy óra biciklizést. Vagy bármi más sportot, amot szeretsz, ez lehet a foci is, vagy egy pörgősebb fajta tánc.
2011. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyél sok gyümölcsöt és zöldséget, sok rostosat és igyál sok folyadékot! Ha nem használ, tényleg menj orvoshoz!
2011. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
Mindegy mit de csinálj valamit sürgősen. Képzeld el ha húst eszel az míg ki nem ürül a szervezetből ott szépen bomlik a belekben s ezt te hordozod egy hétig.! Hogy tornázol vagy sem az itt másodlagos nem akartam csak a húst említeni de mondjuk ez a legjobb példa.
2011. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem egészséges ami veled van.

Egyél rost dúsan az jó, iszol eleget??????

S igen házi orvos majd gasztroenterológia.

2011. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
Mivan akkor ha én a hét végén szarok csak de akkor minden kijön aminek kell? Nem egészséges? :(
2011. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:45

Nagyon nem, mert a mérgeknek kellene ürülni, amit a szervezeted kiválaszt, ha jól működik.

2011. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szervusz kedves kérdező


Én írtam hogy "sláger a menj orvoshoz" komment és írnék privátot.Ime,itt vagyok :)

Nézdd,én nem vagyok dietetikus és túl sokat sem szoktam ezügyben kutakodni.

Szerintem amúgy azt kellene tisztázni,hogy mennyire okoz neked diszkomfort érzést a heti 1 wcre menés.Mert ha te úgy érzed jól magad akkor áldás rá.Tudod,vannak akik olyan magas vérnyomással érzik jól magukat,amitől más agyvérzést kapna...

Ha zavar,ha fáj a pocakod stb,akkor szerintem előbb változtass az étrendeden.

A helyes bélműködéshez kellenek bacik,meg kell ballasztanyag(huu de rég tanultam :))szóval ha minden áldott nap megeszel egy doboz kaukázusi kefirt,vagy joghurtot,amiben élő kultúra van és mellé eszel zabpelyhetv kukoricadarát v. eleve rostos kekszet,pl jóreggelt szelet..stb stb és egy kicsit sétálsz mellé vagy elmész úszni(bár azt mondtad mozogsz) stb akkor az tuti megmozgatja kicsit a bélésed.DE amit akartam mondani igazán az az,hogy szerezz be kefírmagot és japánkristályt(vizikefir) és gyárts ,magadnak otthon kefírt!!!!

Olvass utána a neten,keress rá a kefirgombára!!!

És az isteni finom,egészséges és segíthet ezekben az emésztőszervi nyavalyákban.Én most kaptam egy aprónyit,tehát most kezdem őket növeszteni hogy egy rendes adag kefírt érleljenek nekem.Szívesen küldenék neked,de a barátaim már hónapokra előre feliratkoztak...

(Kell 3-4 hét mire megduplázódik,ezért egy embernek kb 1 hónap múlva tudsz adni).

2011. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!