Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a gombának, és tejsavbaktér...

Ha a gombának, és tejsavbaktériumok túlzott elszaporodásának ugyanaz a tünete, honnan tudom mi bajom van? Dokin kívül!

Figyelt kérdés

Ugyanis a nőgyógyász (sztk) mindig elintéz egy gomba elleni kúppal, kenetet nem vesz le, csak ha könyörgök, mert mindig az a diagnózisa, hogy nem lát semmit, semmi bajom. magándokira meg nincs pénz.

szóval a gomba is többször visszatér, de savas irrigálás, kúpokat is alkalmazok.

szóval tipp van esetleg, hogy mi alapján döntsem el, hogy most gomba ellen küzdjek, vagy a savas irrigálást hagyjam abba (ami nem sűrűn van - az immunvédelem miatt)


2011. okt. 27. 08:46
 1/8 A kérdező kommentje:
? (kifelejtettem a végéről)
2011. okt. 27. 08:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Dokin kívül sehogy! Ő is csak akkor tudja megállapítani, hogy mi baj van, ha megvizsgál. Nem hasra ütésre diagnosztizál.
2011. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a doki nem vizsgál meg, menj egy normális orvoshoz, aki megvizsgál. Első voltam.
2011. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg keresned kéne egy másik orvost. Hacsak nem valami nagyon pici településen vagy, biztos van másik nőgyógyász is, egyébként meg bemehetsz egy nagyobb városba is. bárhova mész, bármelyik orvoshhoz, el kell, gogy lássanak, szóval megéri addig keresni, amíg nem találsz egy normális orvost, aki hajlandó rendesen kivizsgálni.
2011. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint sztkosokon belül értettem ezt.
2011. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. A savas irrigálással csak tönkreteszed a hüvelyflórádat. Szigorúan tilos irrigálni, kivéve bizonyos esetekben, amikor orvosi rendelvényre, receptes dolgot kapsz.

2. Hiába irrigálsz, attól nem fognak elszaporodni "kórosan" a tejsavbaktériumok. Egyrészt nem lehet belőlük túl sok. Másrészt a tejsavbaktérium nem okoz problémát. Harmadrészt: tejsavbaktérium csak egy méregdrága receptes-kikeverős kúpban van (bár lehet, hogy azóta már lötyi is van), már 10 éve is sokezer Ft-ba került. Hűtőben kellett tárolni. Biztosra veheted, hogy a DM-es, pár ezer Ft-os pezsgőtablettában és társaiban semmi nincs, ami használna, cserébe viszont árt, ha mosogatod a hüvelyedet.

3. A gombának ezer oka lehet, kezdve az irrigálással, folytatva a tisztasági betétekkel, lemosókkal, törlőkendőkkel, de okozhatja visszafertőződés (wc, kád, beteg családtag, kezeletlen partner) vagy magas vércukorszint, ill. helytelen táplálkozási szokások is.

2011. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket

a tejsav amivel irrigálok, gyógyszertárban kikevert "higított tejsav"(400 Ft) amiből 1 kupaknyi kell az öblítőbe, a többi víz és ez mellett 2-3 naponta laktobaccilusokat tartalmazó kúpokat alkalmazok - gyógyszertárit.

a doki olyan alapon nem akar soha kenetet levenni, hogy nem látja (vizsgálat során) hogy folyás lenne, vagy a hüvely gyulladt-piros lenne - minden szép és rózsaszín így mindig meg akar arról győzni, hogy kenetvizsgálatot az esetem nem indokol. és szinte mindig ő rendel.


másik orvoshoz azért sem könnyű rohangálnom, mert a főnököm nem szokott sehova munkaidőben elengedni, múltkor is volt id.pontom - és túlóráznom kellett - nem tudtam menni - a köv, id.pontot 1 hónapra előre kaptam (megint) szóval hónapokig nem vagyok kezelve és gombaellenes szerek amúgy is kaphatók recept nélkül - szóval próbálok önkezelni.

2011. okt. 27. 10:49
 8/8 A kérdező kommentje:

és köszi a válaszokat

úgy látszik a gomba a "befutó"

2011. okt. 27. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!