Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem használtam hormonális...

Még nem használtam hormonális fogamzásgátlót, de ideje lenne leváltani az óvszert. Érdemes lenne felíratnom a Nuvaring gyűrűt?

Figyelt kérdés
Elég pattanásos az arcom, és a ciklusom is rendezetlen. Valahol olvastam, hogy ezeken a Nuvaring is javít.Tablettát nem szeretnék szedni mert elfelejteném minden nap bevenni. Viszont van rajtam egy kis felesleg. Ezért nem vagyok benne biztos.
2009. máj. 6. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne ez is, de alacsony hormontartalmú tabi is. A ciklusodat tutira rendezi mindegyik, a pattikról már megoszlanak a tapasztalatok, van, akinek segített a fogigátló, van, akinek nem. A kis felesleg nem gond, és nagy felesleg mellett szedtem 6 évig. Akkor híztam, ha sokat ettem, de amikor fogyóztam ugyanúgy fogytam, szóval az életmódodon múlik elsősorban, nem a bogyón. Szerintem a tabit is megszoknád, idővel hozzá tartozik a mindennapokhoz, nekem telefonemlékeztető jelzett minden nap, de idővel anélkül sem felejtettem volna el.
2009. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2009. máj. 6. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki a tabit, és ha nem jön be, akkor majd váltassz másra. 2-3 hónap elég, hogy teszteld a tabit, az elsőben lehetnek mellékhatások, közti vérzések, ilyesmi, de 2-3 hónap után már el tudod dönteni, hogy bejött, vagy sem. Figyelj arra is, hogy nem hízol-e tőle, én már jártam úgy eggyel sajnos. De a bőrnek meg a ciklusnak jót tett az biztos. A bevételét meg kösd valamihez, pl. fogmosás, vagy állíts be figyelmeztetőt a telódon.
2009. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Lindynettet szedek 4 hónapja. Állandóan rajtam a zabálhatnék, mióta szedem. Ez + kilókban is meg fog nyilvánulni. A pattanásokról meg annyit, hogy több van, mint a tabi előtt. És még sorolhatnám a mellékhatásokat. Viszont a ciklusomat rendezte.
2009. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tablettát nem szednék szívesen, ezért hajlok a hüvelygyűrű felé. Mégiscsak nem halad végig az egész szervezetemen... Kevesebb is benne a hormon. Viszont jó lenne tényleg ha rendeződne a ciklusom és enyhülnének a havonta jelentkező problémák.
2009. máj. 6. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nuvaring bejött. Rendezte a ciklusom is, pedig nagyon rendszertelen volt.
2009. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!